• حداقل سرمایه : 100000000 تومان
  • زمان بازدهی: طولانی مدت
  • بازار هدف : کودک - نوجوان - جوان - میانسال - سالمند
غلات صبحانه محصولی تهیه شده از فرآوری گندم، جو، برنج، یولاف و ذرت می باشد و با افزودن میوه‌های خشک، مغزها، شکلات تکه شده و مواد شیرین‌ کننده ‌ای چون عصاره مالت، شکرسفید، شکرقهوه‌ ای، شربت ذرت یا عسل آن را به انواع غلات فیبردار، مغزدار، شکلاتی، بدون مغز و کم شیرین (رژیمی) تقسیم‌ بندی می کنند.در کارخانه هایی که این محصولات تولید می شوند، بلغور غلات مختلف را با هم یا به صورت جداگانه چرخ کرده، خمیر آن را تحت فشار قرار می دهند تا حجیم و هوادار شود و حالت ترد به خود بگیرد.

دکتر جیمز جکسون برای اولین بار غلات صبحانه را در سال ۱۸۶۳ تولید کرد و آن را  گرانولا نامید و پس از آن دکتر جان هاروی کلاگ در سال ۱۸۸۹ برای اولین بار غلات صبحانه را به شیوهی صنعتی تولید کرد.امروزه در دنیا در حدود ۲۷۵ نوع مختلف از این محصولات و برای گروههای سنی مختلف تولید میشوند.


غلات صبحانه محصولی از فرآوری گندم، جو، برنج، یولاف و ذرت تهیه می‌شود و با افزودن میوه‌های خشک، مغزها، شکلات تکه شده و مواد شیرین‌کننده‌ای چون عصاره مالت، شکرسفید، شکرقهوه‌ای، شربت ذرت یا عسل آن را به انواع غلات فیبردار، مغزدار، شکلاتی، بدون مغز و کم شیرین (رژیمی) تقسیم بندی کرده‌اند.در کارخانه هایی که این محصولات تولید می شوند، بلغور غلات مختلف را با هم یا به صورت جداگانه چرخ می کنند و خمیر آن را تحت فشار قرار می دهند تا حجیم و هوادار شود و حالت ترد به خود بگیرد.

کافه غلات

ایده استارتاپ راه اندازی کافه سیارحتما این به این مطلب هم سربزنید: ایده استارتاپ راه اندازی کافه سیار
کافه و کافه گردی چند سالی است که بسیار رونق گرفته است وافراد زیادی هستند که ترجیح می دهند روزی چند ساعت در کافه های شهر وقت بگذرانند و یا با دوستانشان خوش بش کنند؛ همین موضوع باعث شده است تا شاهد افزایش تعداد کافه ها در نقاط مختلف شهر باشیم.

اولین و مهم ترین فایده غلات صبحانه، آماده کردن و مصرف آسان و سریع آن است. از طرف دیگر، بسیاری از بچه ها تحت هیچ شرایطی حاضر نمی شوند صبحانه بخورند اما وقتی چشم شان به این خوراکی جذاب، مخصوصا انواع شکلاتی آن می افتد، دیگر نمی توانند در برابر صبحانه خوردن مقاومت کنند.


این محصولات سرشار از کربوهیدرات و ویتامین ها، املاح و پروتئین هستند. تمام موادی که برای تولید غلات صبحانه به کار می روند، مغذی هستند که با افزودن شیر یا ماست به آنها در کنار کلسیم یک صبحانه یا میان وعدۀ سالم و هیجان انگیز را آماده میکنند.


ایده کافه غلات از یک استارتاپ غذایی موفق در لندن الهام گرفته شده است که کودکان و مشتریان گیاه خواری که انتخاب محدودی در وعده صبحانه دارند را به سمت این کافه سالم کشانده است.


کافه غلات میتواند با استفاده از سیستم سلف سرویس یا همان بوفه باز که در ایران محبوبیت زیادی پیدا کرده برای مشتریان جذابیتی دوچندان ایجاد کند و انتخاب نوع غلات، میوه های افزودنی، آجیل و خشکبار و حتی نوع نوشیدنی یا ماستی که قرار است به آن ها اضافه کند را به عهده مشتری بگذارد.

کافه غلات و شیرینی

منوی کافه

منوی کافه میتواند برای گروه های مختلف پیشنهادات متفاوتی داشته باشد؛ مثلا :

منوی کودکان:

که شامل غلات مغزی و غنی شده است که به رشد و تقویت آن ها کمک میکند.

منوی گیاهخواران:

که نوشیدنی های گیاهی، شیرسویا و ماست های گیاهی و محصولات فاقد فرآورده های دامی را پیشنهاد میکند.

منوی رژیمی: 

که غلات فاقد شکر، ترکیب شده با شکر قهوه ای یا مواد شیرین کننده را به همراه شیر و ماست کم چرب و میوه های کم کالری پیشنهاد میکند.

منوی انرژی زا:

که ترکیبی از غلات غنی شده با پودر قهوه و شکلات، میوه های پر کالری و شیر های ترکیبی و پیشنهادی سرشار از کافئین است.

و چندین پیشنهاد دیگر که میتواند هر نوع مشتری را قانع کند تا پایه ثابت کافه غلات شود.

غلات

کافه نئونی : بازی نور و رنگ

سفارش بیرون بر

کافه غلات میتواند با ارائه پک های مخصوص و بسته بندی غلات و نوشیدنی، سفارش های بیرون بری آماده کند که مشتریان شاغل، دانشجویان و دانش آموزان بتوانند بدون صرف وقت زیادی از محصولات کافه استفاده کنند و یک بسته تغذیه ای مناسب تهیه کنند.


مرکز پخش و توزیع محصولات

با توجه به مصرف بالای محصولات غلات در این کافه، کافه داران میتوانند انتخاب کنند که خودشان تولید کننده طبیعی غلات باشند یا ضمن عقد قرارداد با کارخانه ها و تولیدی های داخلی و خارجی به عنوان یکی از توزیع کنندگان و نمایندگان فروش غلات صبحانه  مستقیما دست به فروش محصولات بزنند و در سود آن ها شریک شوند یا تخفیفات ویژه دریافت کنند.

شیرینی

کافه مثبت دو: فرصت یک تجربه جدید

فضای سالم 

از دیگر ویژگی های کافه غلات میتواند فضای متفاوت آن باشد که تمام مشتریان را باهدف یک وعده غذایی سالم و با نشاط به آنجا میکشاند و یک شبکه اجتماعی خوب برای کسانیست که بر رژیم غذایی خود و فرزندانشان توجه ویژه ای دارند و میتوانند از تجربیات و پیشنهادات هم استفاده کنند.

 غلات و شیرینی


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط