استفاده از ادویه در غذاهای ایرانی از زمان قدیم رایج بوده است. ادویه از آن دست کالاهایی است که بیشترین تکیه را بر واردات دارد. چون در ایران تنها حجم بسیار اندکی، آن هم تنها حدود پنج قلم ادویه، به‌صورت انبوه تولید می‌شود. ادویه را بخشی از یک گیاه معطر تعریف می کنند که می تواند تنه درخت ( دارچین )، میوه ( فلفل سیاه ) و یا دانه ( جوزهندی ) باشد و بصورت درسته، خرد یا پودر شده برای عطر و رنگ بخشیدن به غذا مورد استفاده قرار می گیرد.

هر چند مقدار ادویه ای که در هر وعده با غذا مصرف می کنیم کم است، ولی ادویه جات تنوع طعم و رنگ فوق العاده ای به غذاها می دهند. ادویه ها و گیاهان معطر علاوه بر اینکه مقدار کمی ویتامین و املاح و فیبر به غذا اضافه می کنند، حاوی آنتی اکسیدان هایی هستند که عوامل تخریب کننده سلول ها یعنی رادیکال های آزاد را خنثی کرده و سطح سلامتی را ارتقا می بخشند. 

ادویه جات

ایده کسب و کار تولید و پخش مواد غذایی نیمه آماده تازه

فروش و بازاریابی ادویه جات آن دسته از مشاغلی است که افراد میتوانند حتی در خانه این کار را انجام دهند بدون اینکه نیازی به اجاره یک محل و خرید وسایل خاص داشته باشند. ادویه جات را میتوان به صورت ‌بسته بندی شده یا مخلوط به مشتری عرضه کرد. با یک برنامه بازاریابی خوب میتوانید بین شرکت تان و مشتری رابطه برقرار کرده و جایگاه خود را در بازار پیدا کنید. بهترین راه ورود به این شغل، یاد گرفتن کار پیش کسی است که گیاهان دارویی را خوب بشناسد و خاصیت آنها را بداند. این البته به شرطی است که شما عطاری را دوست داشته باشید


فروش ادویهتولید گیاهان دارویی ایده خلاقانه کار در منزل

اگر شما قصد راه اندازی مغازه ای را دارید قبل از هر چیزی باید مجوزهای لازم را بگیرید. جواز کسب را از صنف عطاری و کارت بهداشت را هم باید از وزارت بهداشت بگیرید. بسته بندی ادویه جات نیز بسیار مهم است و تاثیر زیادی در فروش آن دارد، بطور مثال خرید بطری برای ادویه ها و طراحی برچسب برای آن و این برچسب باید شامل لوگوی کسب و کار، اسم ادویه و غذاهایی که می توان در آن استفاده کرد نیز باشد. از آنجا که خیلی از مشتریان نمی‌توانند نمونه ادویه ها را بچشند، پس به برند آن ادویه و کیفیتش اعتماد می‌کنند، در نتیجه اهمیت بسته بندی جذاب و مناسب بیش از پیش اهمیت پیدا می کند.

بسته بندی و فروش میوه‌ها و سبزیجات ایده کسب و کار خانگیحتما این به این مطلب هم سربزنید: بسته بندی و فروش میوه‌ها و سبزیجات ایده کسب و کار خانگی
تولید میوه خشک و سبزیجات و بسته بندی آنها یکی از پرسود ترین کارهاییست که می توان در خانه هم به درآمد رسید و هرچه به سال نو ، نزدیک تر باشیم درآمد این کار هم بیشتر میشود.

با تهیه برنامه کسب و کار میتوانید اطلاعات خود از بازار را تقویت کرده و با توانایی و مهارت بیشتری از پس مشکلات برآیید. مطمئناً با شناختی که از بازار به دست می آورید می توانید راهکارهای بهتری برای فروش بیشتر پیدا کنید.


ادویهایده پولساز پخت شیرینی و دسر در منزل

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط