• حداقل سرمایه : 80000000 تومان
  • زمان بازدهی: طولانی مدت
  • بازار هدف : کودک - نوجوان - جوان - میانسال - سالمند
اوریگامی یا «هنر کاغذ و تا» یکی از کاردستی های محبوب ژاپنی است که امروزه در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد. هدف این هنر آفریدن طرح‌های جالب با کاغذ به کمک اشکال هندسی است. معنای لغوی این واژه در زبان ژاپنی «تا کردن کاغذ» بوده و تمام مدل‌های کاغذ و تا را دربردارد، حتی آنهایی که ژاپنی نیستند. اریگامی فقط از تعداد کمی اشکال گوناگون استفاده می‌کند، ولی همین اشکال می‌توانند به روش‌های گوناگونی ترکیب شوند تا طرحهای متفاوتی ایجاد کنند.

روباه کاغذی

خانۀ کاغذی میتواند محل گردآمدن علاقمندان به ساخت اوریگامی باشد که علاوه بر آموزش و تمرین ساخت انواع اوریگامی، از مدل های ساده تا پیشرفته، میتواند به پذیرش سفارش ساخت برای سازمان ها و رویداد های مختلف پرداخته و از این طریق به محلی برای کارآفرینی بدل شود.


مزایای ساخت اوریگامی

از دیرباز، شناخته شده که اوریگامی کاربردهای فراوانی دارد، مانند بهبود هماهنگی چشم و دست ها، مهارت های متوالی، مهارت های تمرکز، صبر و تحمل، مهارت های فضایی-زمانی ذهن، استدلال های ریاضی و غیره. اما بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده روی مغز، و بر اساس کار دکتر کاترین شوماکوف و یوری شوماکوف، زمانی که هردو دست مشغول فعالیت هستند، نیروی محرکه، انگیزه گرایش به فعالسازی بخش زبان مغز را دارد.

خلاقیت

نقاشی روی صدف ایده هنری و خلاقانه


تقویت تجسم سه بعدی

در اوریگامی درک فضایی و سه بعدی اجسام تقویت می‌شود؛ به عنوان نمونه مفاهیمی که در طراحی سازه‌ها‌ی تلسکوپی و یا صندلی های تاشو به کار می‌روند، همان مفاهیمی هستند که در ساخت اوریگامی از آن ها استفاده می‌شود.


خانه کاغذی

ایده دفتر های طراحی موضوعی

تقویت هوش

اوریگامی ترکیبی از هنر و علم بوده و به نوعی به هر دو نیمکره مغز مربوط می‌شود. ساخت اوریگامی به هر دو دست نیاز دارد؛ به همین دلیل تمرین اوریگامی، یک ورزش مغزی محسوب شده و با توانمند کردن هر دو نیم کره مغز، به حل مسائل پیچیده کمک می‌کند.


تقویت دقت و مهارت پیروی از دستور العمل ها

برای ساخت مجسمه‌های کاغذی با روش اوریگامی، یک برگه کاغذ، باید به صورت مرحله به مرحله و بدون جهش یا حذف مرحله قبلی تا شده و نیازمند پیروی از دستور العمل کار با دقت زیاد می‌باشد. این مهارتی است که در بسیاری از مراحل زندگی برای بزرگسالان لازم است.


تقویت تمرکز و کمک به مهار استرس

اوریگامی می‌تواند به صورت یک فعالیت در تنهایی یا درجمع انجام شود. تا کردن های مکرر و تمرکز بر ساخت یک شکل مشخص، باعث رها شدن از استرس و تنشهای روزانه و رسیدن به آرامش در حین روند ساخت اوریگامی می شود.


کمک به آموزش درس ریاضی

پرنده کاغذی

مفاهیم هندسی و ریاضی، مانند تبدیل شکل مربع به مثلث با یک حرکت، آموزش مفهوم تقارن و مسائل پیچیده‌تر، حتی تا سطح دانشگاهی، از طریق اوریگامی قابل آموزش است. اوریگامی به جذاب کردن تدریس درس ریاضی و هندسه نیز کمک بسیاری می‌کند.


نقاشی دکوراتیو ایده جالب هنریحتما این به این مطلب هم سربزنید: نقاشی دکوراتیو ایده جالب هنری
همه ما از تاثیرات رنگها در نمایش زیباییها و شگفتیهای هستی با خبریم. همچنان نمیتوانیم کارکرد رنگ در درمان امراض و بیماریها و نیز احیانا کاهش دردها و اختلالات جسمی را از نظر دور بداریم؛ از کاربرد رنگ در روانشناسی و تاثیر فراوان آن در تعادل روحی و خلق و خوی آدمی نیز نمیتوانیم غافل شویم.


کمک به هماهنگی چشم‌ها و دستها

در اوریگامی لازم است دستها و چشمها با هماهنگی کامل با هم کار کنند و این یک مهارت مهم در دسته بزرگی از مهارت‌ها همانند نواختن ساز یا رانندگی کردن می‌باشد. در نهایت اوریگامی فعالیتی مثبت است که به حداقل امکانات و فضا نیاز دارد و نتیجه کار به سرعت در قالب یک مجسمه کاغذی به دست می‌آید.


چمد نمونه آموزش ساخت اوریگامی

کاردستی

هنر


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط