امروزه تولید داروهای گیاهی در ایران رشد چشمگیری داشته است و توجه به تولید گیاهان دارویی به عنوان مواد خام و اولیه در صنعت داروسازی گیاهی و سنتی است. آلودگی های میکروبی ناشی از کیفیت پایین فرآیندهای پس از برداشت همچون خشک کردن، درجه بندی، بسته بندی و همچنین هزینه های تمام شده ی بالای گیاهان از دیگر موانعی است که هماهنگی کشت گیاهان دارویی و صنعت داروهای گیاهی را با مشکل مواجه می سازد.

بازار گیاهان دارویی مخصوص بازارهای داخلی نبوده و در کل جهان برای گیاهان دارویی متقاضی وجود دارد، و این تقاضا رو به افزایش است. گیاهان دارویی مصارف مختلفی دارند، از این گیاهان برای درمان بیماری‌ها و در صنایع کنسروسازی، نوشابه سازی، ‌عطر سازی و غذایی نیز استفاده می‌شود.

اگر شما به دنبال راه اندازی کاری مستقل و خانگی هستید پرورش گیاهان دارویی میتواند یکی از ایده های خلاقانه و سودآور برای شما باشد. این گیاهان به طور معمول در طبیعت یافت می‌شوند که حتی می‌توان بدون داشتن مزرعه، با شناسایی گیاهان، با برداشت آن‌ها اقدام به فروش مستقیم آن‌ها نمود اما این روش برای شروع کار و ایجاد بازار فروش با سرمایه کم مناسب است محدودیت‌های خاص خود را دارد. 

از ویژگی‌های جالب این گیاهان می توان به، نیاز آب کم ، توانایی رشد در بسیاری از خاک‌ها و حتی امکان پرورش در آپارتمان را نام برد.
 
هزینه اولیه برای کاشت انواع گیاهان دارویی، متفاوت است. برای ورود به عرصه تولید گیاهان دارویی، می‌توان از گیاهان کم هزینه شروع کرد و به مرور با اضافه شدن سرمایه اولیه تان، پرورش گیاهان پر هزینه را به انجام رساند. شروع این کسب و کار با نیروی کار کم امکان پذیر است که به مرور با توسعه کار خود نیاز به کارگران بیشترخواهید داشت.

بسته بندی و فروش میوه‌ها و سبزیجات ایده کسب و کار خانگیحتما این به این مطلب هم سربزنید: بسته بندی و فروش میوه‌ها و سبزیجات ایده کسب و کار خانگی
تولید میوه خشک و سبزیجات و بسته بندی آنها یکی از پرسود ترین کارهاییست که می توان در خانه هم به درآمد رسید و هرچه به سال نو ، نزدیک تر باشیم درآمد این کار هم بیشتر میشود.

از جملهگیاهان دارووی که میتوانید پرورش دهید میتوان به بادرنجبویه، اسطوخودوس، به لیمو، رازیانه، نعناع فلفلی، آویشن، زنجبیل، اوکالیپتوس، بابونه و انواع دیگری از گیاهان که تعدادشان بسیار زیاد است.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط