• حداقل سرمایه : 50 تومان
  • زمان بازدهی: کوتاه مدت
  • بازار هدف : عموم مردم
همه سنگ بری ها کلی ضایعات سنگ دارن که دور ریخته میشه .حالا فکر کن این ضایعاتو میتونی توی خیلی چیزا استفاده کنی مثل آجر سرامیک پلیمر یا وسیله های زینتی ...

هر کارگاه سنگ بری کلی ضایعات دور ریز داره ! اینکه با این دورریز ها چه میشه کرد خوب سوال اصلیه !

ولی اگر راهی باشه و هست و دارن انجام میدن میتونین به رایگان مواد اولیه رو به دست بیارین

ینی نه تنها برای مواد اولیه پولی نمیدین بلکه پولی هم بهتون میدن ! یعنی حاشیه سود بالای ۱۰۰ درصد


استفاده مجدد از ضایعات سنگ


** وقت شما برای ما بسیار ارزشمند است **

** مطالبی که در ادامه میخوانید صرفا برای سئو بوده و ارزش مطالعه ندارد **


در کشور ایران با توجه به ذخایر زیاد سنگ ساختمانی که دارد از جمله مهمترین کشورهای تولید کننده سنگ ساختمانی در دنیا به حساب می آید.

 اما زمان فرآوری سنگهای ساختمانی در کارخانه های سنگبری، بخش قابل توجهی از این مصالح تبدیل به ضایعات می شود، که نهایتا این فرآیند
علاوه بر هدر دادن سرمایه باعث ایجاد خسارت های مختلف زیست محیطی هم می شود. به همین دلیل ارائه راهکارهایی برای  استفاده مجدد از ضایعات این سنگها در حوزه های مختلف لازم و ضروری به نظر میرسد.

 تعداد سنگهای طبیعی در ایران به بیشتر از 211 نوع می رسد. در پردازش هم حدود  22-31درصد به عنوان ضایعات، شامل
گرد و غبار (پودر)، یا قطعه های درشت به وجود می آید که تقریبا می توان گفت که هرگز استفاده نمی شوند. زباله پودر سنگ طبیعی می تواند باعث مشکلات زیست محیطی مانند پوشش سطح زمین ،آلودگی آب زیرزمینی، آلودگی هوا و آلودگی بصری شود.در صورتی که از این زباله ها استفاده مناسب نمی شود و با توجه به خصوصیات اکثر سنگ های طبیعی ، ریز دانه آنها به عنوان فیلر قابل استفاده می باشند. پودر ضایعات سنگ طبیعی حاصل از لجن سنگ به طور کلی به عنوان مواد خام و یا مواد تقویت کننده در زمینه های مختلف مانند مصالح ساختمانی، آجر، سرامیک، افزودنی های سیمان استفاده می شود. علاوه براین، پودر ضایعات سنگ طبیعی را می توان در تولید پلیمر برای مصالح کامپوزیتی مورد استفاده قرار داد.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط