در برخی نقاط پکن، اطراف سینماها، دکه هایی قرار دارند که شما به ازای هر بطری آبی که در آن ها بیندازید، یک بلیط سینما دریافت میکنید. این ایده خلاقانه پتانسیل خوبی برای گسترش و ترویج دارد. برای مثال این دکه ها میتوانند بلیط تخفیفی تفریحات مختلف را ارائه دهند و با اجرا کردن این طرح از شر زباله ها و بازیافت ها خلاص میشویم.

تبدیل زباله به کوپن

این ایده برگرفته از یکی از اقدامات دولت پکن جهت ترویج فرهنگ انداختن زباله به سطل زباله است. در برخی نقاط پکن، اطراف سینماها، دکه هایی قرار دارند که شما به ازای هر بطری آبی که در آن ها بیندازید، یک بلیط سینما دریافت میکنید. این ایده خلاقانه پتانسیل خوبی برای گسترش و ترویج دارد.

بازیافت زباله

این دکه ها میتوانند در محل های شلوغ و پر رفت آمد شهر نصب شوند و خدمات متفاوتی ارائه دهند؛ افراد می توانند انتخاب کنند به ازای انداختن هر بطری آب داخل دستگاه، چه کوپنی میخواهند و مانیتوری جلوی آن ها نشان دهد که هر بطری آب شامل چند کوپن و به چه ارزشی میشود؟ بنابراین افراد می توانند فعالیت مورد علاقه خود را انتخاب کنند: تئاتر، سینما، کنسرت، شهربازی، پارک آبی یا ... .


شرکت مشاوره‌ی سبزحتما این به این مطلب هم سربزنید: شرکت مشاوره‌ی سبز
خدمات بسیار زیادی وجود دارد که این پایگاه میتواند ارائه کرده و همزمان با پیشبرد اهداف محیط زیستی خود، کسب درآمد کند. شرکت مشاوره ی سبز پایگاهی است که برای ارائه مشاوره با رویکرد حفاظت از محیط زیست در هر زمینه ای فعالیت دارد. بطور مثال: ساخت منزل، دکوراسیون داخلی و...


مثلا من به تازگی از سینما خارج شده ام و پنج نفر همراهم هرکدام یک بطری آب یا آبمیوه همراه دارند؛ پشت دکه می ایستم و به ازای بطری خودم یک کوپن ده درصدی تخفیف بلیط سینما دریافت میکنم. حالا اگر بخواهم تخفیف بیشتری بگیرم بطری بقیه را هم داخل دستگاه می اندازم و نهایتا 6 کوپن ده درصدی دریافت میکنم که این یعنی 60 درصد تخفیف برای خرید بلیط سینما! قطعا راهکاری لذت بخش تر از این برای خلاص شدن از شر زباله ها و بازیافت آن ها وجود ندارد.
ایده تبدیل زباله

این دکه ها از آن جایی که افراد را به صورت شخصی درگیر مساله میکنند و آن ها را با مامورین بازیافتی درگیر نمی کنند و در فشار و اجبار قرار نمیدهند و آن ها را برای عملی تشویق میکند؛ انداختن زباله در سطل مخصوص خود را تبدیل به یک عادت و مسئولیت شخصی می کنند و از طریق شیوه های روانشناسانه آن ها را آمادۀ انجام دادن این عمل در هر موقعیتی میکنند؛ بنابراین بعد از مدتی مردم دیگر برای انداختن زباله منتظر جایزه و خدمات نیستند، بلکه به آن عادت کرده اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط