کنجد قدیمی‌ترین دانه روغنی است که توسط انسان و به عنوان یک منبع غذایی شناخته شده است. این دانه روغنی با اهمیت، قرن‌ها در کشورهای در حال توسعه، آسیا و آفریقا کشت و از آن به عنوان خوراکی بسیار خوب استفاده شده است.

همچنین روغن کنجد از قدیمی‌ترین روغن‌های مصرفی بوده و علاوه بر مصارف خوراکی، خواص درمانی و صنعتی آن نیز از گذشته همواره مورد توجه بوده است. این گیاه، گرمادوست و خاص مناطق گرمسیری است. رگ‌های آن بیضی، باریک و نوک تیز است. گل‌‌های آن به رنگ سفید یا قرمز، به طور تک تک در کناره برگ‌های قسمت انتهایی ساقه ظاهر می‌شوند. میوه این گیاه به صورت کپسول و محتوی دانه‌های کوچک و مسطح و بیضوی است که دانه کنجد نامیده می‌شود و قسمت مورد استفاده این گیاه است.


کنجدایده های کم هزینه و پولساز از طریق کشاورزی

ارده خوراکی‌ست که از دانه‌های کنجد تفت داده شده و کوبیده شده بدست می‌آید. ارده به تنهایی به عنوان چاشنی یا به بخش اصلی حلوا ارده، حلوا شکری استفاده می‌شود.ارده خود به تنهایی یک ماده غذایی کامل برای هر وعده غذایی بویژه صبحانه است. ارده را می‌توان بصورت خالص و بدون هیچگونه افزودنی با نان مصرف کرد یا مواد شیرینی از قبیل عسل، شیره اعم از شیره نبات، خرما، انگور و مربا به آن اضافه نمود.

امروزه کنجد در بهبود ساختمان خاک و افزایش نفوذ پذیری آن نقش موثری داشته و به عنوان یکی از گیاهان مناسب برای تناوب‌های زراعی در نظر گرفته می‌شود. همچنین در بعضی از مناطق این گیاه به عنوان کود سبز کاشته می‌شود. میزان تقاضا برای محصولات کنجدی رو به افزایش است و در سال‌های آتی از عرضه پیشی خواهد گرفت و بازار با کمبود مواجه خواهد شد. 


تولید اسانس های گیاهی، ایده خلاقانه کسب و کارحتما این به این مطلب هم سربزنید: تولید اسانس های گیاهی، ایده خلاقانه کسب و کار
تولید اسانس طبیعی فرصت سرمایه گذاری مناسبی است. کشور ما ذخایری غنی از گیاهان دارویی دارد که می‌تواند منبع درآمدی مطمئن برای مردم باشد. با تولید این محصول بهترین راه استفاده سریع، مؤثر و اقتصادی از گیاه معطر و دارویی، غذایی، بهداشتی و آرایشی صورت می پذیرد و در عین حال مردم را از مصرف مواد شیمیایی مشابه و مضر بی نیاز می کند.

یکی از محصولات که دولت می‌تواند بر روی آن سرمایه گذاری ویژه‌ای انجام دهد، کنجد و فرآورده‌های مرتبط با آن است، در سال‌های اخیر هم با توجه به خشکسالی‌های اخیر و پیش‌بینی‌های صورت گرفته، بالا رفتن بهره‌برداری از آب، مقاوم بودن گیاه کنجد به کم آبی، خشکی، و شوری، رعایت الگوی کشت مناسب در مناطق نیمه گرمسیر و گرمسیر، جایگزین نمودن زراعت‌های مقاوم به کم آبی با زراعت‌های با مصرف بالای آب، افزایش درآمد کشاورزان و کیفیت بالای محصول کنجد کشت این محصول افزایش یافته است.


محصولات کنجدیایده اقتصادی تولید و پرورش آلوئه ورا

اگر به دنبال راه اندازی کاری پر در آمد هستید فرآوری کنجد ایده بسیار جالبی است زیرا کنجد به دلیل خواص سرشار همیشه طرفداران زیادی  داشته است. علاوه بر آن کنجد را به طرق مختلف میتوان مصرف کرد و در مواد غذایی مختلف از آن استفاده میشود. 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط