• حداقل سرمایه : 50000000 تومان
  • زمان بازدهی: طولانی مدت
  • بازار هدف : کودک - نوجوان - جوان - میانسال - سالمند
رنگ مواد غذایی یکی از نخستین ویژگی های ظاهری آن در نظر مصرف کننده است که قبل از بو و طعم، نقش پررنگی در انتخاب خریدار خواهد داشته و نقش مهمی در جلب نظر مشتری ایفا می کند تا به پذیرش نهایی او برای خرید یا مصرف منجر شود.

صنعت غذا، طی سالیان متمادی به منظور بهبود ویژگی های مورد نظر مصرف کننده از انواع مختلف مواد افزودنی نظیر رنگ های مصنوعی، شیرین کننده های مصنوعی، طعم دهنده ها، مواد معطر و مواد نگهدارنده در محصولات صنعتی استفاده کرده است که متأسفانه برخی از این مواد به شدت برای سلامتی انسان مضر است. رنگ های مصنوعی که در نوشیدنی های گازدار، آب نبات ها، غلات صبحانه، ژله ها و بسیاری از محصولات دیگر به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند، جزو این دسته از افزودنی ها هستند که بیشتر به منظور جذب مشتری در ماده غذایی کاربرد دارند.

رنگ طبیعی

تولید کشمش، سرمایه گذاری خلاقانه سودآور


فرآیند تولید رنگ های خوراکی طبیعی تا حدی مشابه با فرآیند تغلیظ در آب میوه ها و سبزیجات است. مراحل روش تولید رنگ های خوراکی طبیعی از منابع اولیه طبیعی شامل: استخراج، حرارت دهی، آسیاب کردن، فیلتراسیون، پوشش دهی، تغلیظ و خشک کردن است. در ابتدا مواد اولیه انتخاب شده و به دقت شسته می شوند. سپس، وارد مرحله خراش دهی یا آسیاب می شود و بعد از آن، مرحله فیلتراسیون قرار دارد. در انتها، عصاره تولیدی، پوشش دهی، پاستوریزه و تغلیظ می شود.


تولید ظروف یک بار مصرف ایده خلاقانه و پولسازحتما این به این مطلب هم سربزنید: تولید ظروف یک بار مصرف ایده خلاقانه و پولساز
مواد پلیمری در حوزه های زیادی با سلامت انسان سر و کار دارند. به نحوی که زندگی و حیات انسان ها در بسیاری از موارد علی الخصوص علم پزشکی به مواد پلیمری وابسته شده است. از میان کاربردهای متنوع محصولات پلیمری، ظروف یکبار مصرف، نقش بسیار پر رنگ تری را در زندگی انسان امروزی دارند.


رنگ خوراکی طبیعی نسبت به رنگ های مصنوعی فواید و کاربرد فراوانی دارد. از طرفی تکنولوژی خاصی برای تولید این مواد مورد نیاز نیست. با توجه به افزایش روز افزون جمعیت، اکثر مصرف کنندگان دارو، مواد غذایی و کالاهای بهداشتی، تمایل بیشتری به استفاده از رنگ های طبیعی و سالم به جای محصولات شیمیایی و در برخی موارد مضر دارند.

رنگ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط