امروزه جوانان با انگیزه با رفتن به دانشگاه و گرفتن مدرک به دنبال کار مربوط به رشته خود هستند تا به درآمد مناسب دست یابند. اما اکثر افراد به خصوص جوانان به دنبال یادگیری هنری هستند که به آن علاقه دارند و پس از یادگیری از آن درآمد کسب میکنند. در شرایط کنونی رفتن به دانشگاه، تنها مسیر اشتغال و کسب درآمد نیست و بسیاری خود دست به کار شدند و به کمک ذوق و سلیقه‌ و خلاقیت، کسب و کاری فراهم کرده و درآمد کسب می‌کنند.

یکی از ایده هایی که میتوان با سرمایه کم شروع کرد و پولساز باشد ایده خلاقانه چرم دوزی است که هم میتوانید در کارگاه این کار را انجام د اده و هم در منزل به راحتی فعالیت کنید. چرم دوزی حرفه ای است که شما میتوانید به راحتی آن را آموزش دید و درآمد کسب کرد. دوره های آموزشی چرم دوزی به فراوانی در اینترنت یافت می شوند و به راحتی میتوانید با یک جستجو ساده در وب سایت های معروف تعداد زیادی از این آموزش ها را مشاهده نمایید و با خرید چرم طبیعی مثل چرم گوسفند، گاو، بز و شترمرغ یا چرم مصنوعی با قیمت پایین نیز در بازار موجود است که برخی از تولیدکنندگان در محصولات خود از آنها استفاده می‌کنند.

چرم دوزی

چرم های گاوی از ضخامت بیشتری برخوردار هستند و برای ساخت کیف های بزرگ، چمدان ها، کفش های زمستانی و مردانه به کاربرده می شوند، و چرم های بزی که ضخامتِ کمتری دارند برای ساخت کیف های کوچک، کیفِ پول، کفش های زنانه ، رومیزی، پادری، لباس، کلاه، دستکش کاربرد بهتری دارند. مهم ترین ابزار چرم دوزی، "الگو" است و باید الگوی چیزی که می خواهید بسازید را داشته باشید که میتوانید هم از الگوی آماده استفاده کنید یا خودتان آن را طراحی کنید که از فروشگاه های فروش ابزار چرم قابل تهیه است. برای کشیدن الگو روی چرم، باید از خودکارهایی به نام "نوبوک" استفاده کنید و به آسانی با ابزاری به نام "کِرِپ" یا پاک کن چرم قابل حذف هستند. برای بریدن الگوی کشیده شده باید از "کاتر" و "قیچی مخصوص چرم" استفاده کنید و به "نخِ موم زده" و "سوزن" احتیاج دارید تا تکه‌های برش خورده ی چرم را به هم بدوزید.

ایده خلاقانه الگوسازی در منزلحتما این به این مطلب هم سربزنید: ایده خلاقانه الگوسازی در منزل
امروزه اکثر مردم لباس هایشان را به صورت آماده خریداری نمیکنند و دوست دارند لباس هایشان آنگونه که خوشان میخواهند طراحی شده باشد به همین دلیل به سراغ خیاطان مختلف میروند و از آنها برای طراحی لباس دلخواهشان کمک میگیرند. بعضی از افراد طرح مورد نظر خود را از اینترنت و یا مجله های مد پیدا کرده و به خیاط میدهند و بعضی ها از خیاطان میخواهند تا اینکار را برایشان انجام دهند.

شما میتوانید فروش محصولات را از دوستان و فامیل شروع کنید و بعد مشتریان خود را گسترش دهید و میتوانید با شرکت در نمایشگاه های صنایع دستی محصولات خود را به فروش برسانید و مشتری جذب کنید.

چرم دوزی در منزل


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط