شما علاوه بر پرورش سبزیجات و میوه های خوراکی می توانید گل های خوراکی را نیز به باغچه تان اضافه کنید...

از دوران قدیم گلهای خوراکی بسیاری از گیاهان برای طعم، مزه، رنگ و خواص تغذیه ای و درمانی در آشپزی بکار رفته است. این گلها شامل گل سبزی ها، گیاهان معطر، شکوفه های درختان میوه و گیاهان صحرابی یا زینتی شناخته شده اند. امروزه، خوردن گلهای تازه مورد استقبال قرار گرفته بطوری که مصرف آنها برای موارد گوناگون در هنر آشپزی و شیرینی پزی کشورهای جهان جایگاه خاص یافته است. 

گل های خوراکی

تولید گیاهان دارویی ایده خلاقانه کار در منزل

امروزه در جهان پرورش محصولات خوراکی در باغچه های منزل یکی از منابع کسب درآمد یا تامین مواد غذایی مورد نیاز خانواده است. شما علاوه بر پرورش سبزیجات و میوه های خوراکی می توانید گل های خوراکی را نیز به باغچه تان اضافه کنید و از آنها در تهیه سالاد و دسرهای رژیمی استفاده کنید یا به پخش آنها بپردازید. این گل ها با مزیت رنگ طبیعی و خواص دارویی و مغذی بسیاری جای خود را در شیرنی پزی ها، کافی شاپ ها و بستنی فروشی های جهان پیدا کرده اند و برای علاقمندان به تغذیه سالم جذابیت زیادی دارند.

ایده کسب و کار تولید و پخش مواد غذایی نیمه آماده تازهحتما این به این مطلب هم سربزنید: ایده کسب و کار تولید و پخش مواد غذایی نیمه آماده تازه
امروزه با شتاب گرفتن سرعت زندگی ها، مشغله های کاری و برنامه های روزمره فرصت کمتری برای پخت غذای سالم در منزل است؛ کسانی که در منزل آشپزی میکنند یا یخاطر کمبود زمان بی دقت و بی کیفیت آشپزی میکنند یا از مواد غذایی با ماندگاری بالا استفاده میکنند که بسیار خطرآفرین است.

از جمله گل های خوراکی قابل پرورش در ایران :

اسطوخودوسکوکببابونه
گل میخکگل کدوگل همیشه بهار
گل قاصدکبنفشهلادن


گل


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط