• حداقل سرمایه : 10 تومان
  • زمان بازدهی: کوتاه مدت
  • بازار هدف : عموم مردم
فست فودی در ایران وجود دارد که در قسمتی از آن سطلی تعبیه شده با نام (سهم من یادت نره) که مشتریان باقی مانده غذای خود را برای حیوانات در آن قرار دهند.با این کار غذای مانده اسراف نمیشود و حیوانات هم از غذای ما لذت می برند.

هر سال ۱٫۳ میلیارد تن غذا در سراسر دنیا دور ریخته می‌شود. در کشورهای جهان سوم و در حال توسعه بیشترین قسمت دورریز، نتیجۀ روش‌های ناکارآمد در مراحل برداشت محصول، انبار کردن و حمل و نقل مواد غذایی است در حالی که در کشورهای پیشرفته بیشترین دورریز توسط مصرف کنندگان نهایی و فروشگاه‌ها اتفاق می‌افتد.و ما عادت کرده‌ایم خیلی چیزها را دور بریزیم؛ باقی مانده غذای خودمان و بچه‌ها، میوه‌های مانده در یخچال، بسته‌های خوراکی نیم خورده، غذای رستوران که زیاد گرفته‌ایم و نتوانسته‌ایم تا آخر بخوریم و….

ضایعات غذا

به همین دلیل دور ریز مواد غذایی در ایران بسیار بالاست.

آخرین آماری که در این باره منتشر شده نشان می‌دهد ضایعات مواد غذایی هر ایرانی در سال ۳۷۵ کیلوگرم است. براساس آمار فائو(سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد) سالی ۳۵ میلیون تن دور ریز غذا در ایران است که معادل غذای ۱۵ میلیون نفر می‌شود! کافی است به این عددهای عجیب و بزرگ نگاهی بیندازید و متوجه شوید چقدر کار مان در این زمینه اشتباه است.و صرف نظر از مسائل اقتصادی، هدر دادن مواد غذایی هزینه‌های سرسام‌آوری بر محیط زیست وارد می‌کند و همچنین، به گرسنگی در جهان دامن می‌زند.

سهم من یادت نره

رستوران‌ها دور ریز مفید ندارند ، اما دور ریز مشتری ،‌ زیاد است. هیچ رستورانی نیست که بعد از ناهار ، سطلی از ته مانده غذای مشتری‌های خود نداشته باشد. به همین خاطر به تازگی فست فودی در ایران  کار جالبی انجام داده که مورد استقبال قرار گرفته است. در قسمتی از این فست فودی سطلی تعبیه شده است با عنوان (سهم من یادت نره) که مشتریان باقی مانده غذای خود را برای حیوانات در آن قرار دهند.


کافه گربه حتما این به این مطلب هم سربزنید: کافه گربه
دنیای حیوانات بسیار دوست داشتنی است. کسانی که به حیوانات علاقه دارند بازدید از مکان هایی که از حیوانات نگهداری کرده و به آن ها میرسند، برایشان بسیار جذاب است. تمامی گربه ها برای خودشان محدوده و قلمرو ای دارند. این محدوده ممکن است بر اساس رتبه در خانواده، از یک جای کوچک در اتاق تا کل محدوده یک خانه، گسترش داشته باشد. کافه گربه، مکانی ‌ست که خدمات سرگرم کننده‌ ای به این حیوانات ارائه میدهد. جایی که اگر افراد به گربه‌ها علاقه دارند، حتما باید سری به آنجا بزنند. در این کافه گربه ها میتوانند با هم بازی کرده و غذاهای خوشمزه بخورند و حسابی خوشحال شوند. همچنین در کافه گربه خود افراد نیز می‌توانند نوشیدنی مورد نظر خودشان را از دستگاه‌های مخصوصِ آماده سازی، تحویل گرفته و نوش جان کنند.


به گفته  خبر گذاری انگیزه از انجام این کار این بوده است که:توی رستورانها خیلی از ادمها غذاهاشون رو کامل نمی خورند. باقی غذاشون هم تمیزه اما دور ریخته میشه به همین دلیل با قرار دادن بقیه غذاها برای حیوانات پسماند و دورریز کمتری وارد سطل زباله ها میشود

غذا برای حیوانات


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط