امروزه به دلیل افزایش حجم کار و مشغله های زندگی اکثر مردم عصبی شده اند و نسبت به وقایع واکنش‌های خشونت آمیزی نشان میدهند. خشونت مسأله‌ای است که تمام جوامع، به نوعی با آن در ارتباط هستند وهر روزه اخبار زیادی در این موارد شنیده می‌شود. گاهی این خشونت‌ها باعث مرگ‌، آسیب‌ها و صدماتی میشود. شناسایی عوامل شکل‌گیری خشونت درافراد بسیار موثر است و راهکارهای بیشتری برای جلوگیری از خشونت به ما نشان میدهد. برنامه‌ریزی دقیق در زمینه پیشگیری از خشونت در هر جامعه ضروری است.

افراد خشونت گرا معمولاٌ قدرت کنترل رفتار خود را ندارند  و تحقیقات نشان می دهد که پسران بیش از دختران در رفتارهای خشونت آمیز از نیروی بدنی استفاده می کنند اما دختران بیشتر متوسل به جدال های لفظی می شوند. از عواملی که باعث خشونت میشود میتوان به استرس، دعواهای خانوادگی و تاثیر بر روی کودکان، ترس و دیگر مواردی که باعث این موضوع میشوند اشاره کرد.

جلوگیری از خشونت

این ایده برای رفع این مساله راه حلی دارد. افراد زیادی به دلیل خشونت و استرس به روانپزشکان مراجعه میکنند و آنها برای حل شدن این موضوع داروهای مختلف تجویز میکنند. فرض کنید وسیله ای وجود داشته باشد که مانند ساعت عمل کرده و افرادی که از این موضوع رنج میبرند بتوانند آن را خریداری و از آن استفاده کنند. هنگامی که این وسیله به مچ دست بسته میشود، بتواند از  طریق نبض و حالت بدنی آنها تشخیص دهد که فرد درچه وضعیتی است و هنگامی که چیزی احساس میکند هشدار دهد. 

ایده جلوگیری از خشونت

این وسیله میتواند با نرم افزاری مخصوص به خود که بر روی گوشی همراه نصب میشود در ارتباط باشد و به افراد نشان دهد که چگونه میتوانند خشونت و استرس خود را کاهش دهند. این ایده میتواند بسیار درآمدزا، برای سازندگانش و بسیار مفید برای مصرف کنندگانش باشد این ایده همچنین به پزشکان کمک بسیاری در شناخت بیمارانشان میکند. آنها میتوانند به بیماران خود این وسیله را پیشنهاد بدهند و داخل نرم افزار برنامه‌ای برای آنها بنویسند تا افراد با انجام آنها بهتر شوند. 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط