امروزه به دلیل افزایش حجم کار و مشغله های زندگی، اکثر مردم عصبی شده اند و نسبت به وقایع واکنش‌های خشونت آمیزی نشان می دهند. خشونت مسأله‌ای است که تمام جوامع، به نوعی با آن در ارتباط هستند و هر روزه اخبار زیادی در این مورد شنیده می‌شود. گاهی این خشونت‌ها باعث مرگ‌، آسیب‌ها و صدماتی میشود. شناسایی عوامل شکل‌گیری خشونت درافراد ، بسیار موثر است و راهکارهای بیشتری برای جلوگیری از خشونت به ما نشان میدهد. برنامه‌ریزی دقیق در زمینه پیشگیری از خشونت در هر جامعه ضروری است.

افراد خشونت گرا، معمولاٌ قدرت کنترل رفتار خود را ندارند و تحقیقات نشان می دهد که پسران بیش از دختران در رفتارهای خشونت آمیز از نیروی بدنی استفاده می کنند، در حالی که دختران بیشتر متوسل به جدال های لفظی می شوند. از عواملی که باعث ایجاد خشونت میشود، میتوان به استرس، دعواهای خانوادگی و تاثیر بر روی کودکان، ترس و ... اشاره کرد.    

جلوگیری از خشونت

این ایده برای رفع این مساله، راه حلی دارد. افراد زیادی به دلیل خشونت و استرس، به انواع روانشناس و روانپزشک مراجعه کرده و آنها برای حل شدن این موضوع، داروهای مختلف تجویز میکنند.


ایده استارتاپ جلوگیری از تصادفات رانندگی حتما این به این مطلب هم سربزنید: ایده استارتاپ جلوگیری از تصادفات رانندگی
تصادفات رانندگی، یکی از مهم ترین عوامل مرگ و میر هستند. امروزه به دلیل شلوغی شهرها و بالا رفتن جمعیت، تعداد تصادفات رانندگی در خیابان ها و جاده ها، افزایش یافته است. تصادف می تواند عواقب بدی داشته داشته باشد. آسیب هایی از جمله مرگ، آسیب های بدنی و مالی و دیگر اتفاقات خطرناکی که ممکن است برای افراد به وجود آید.


حالا فرض کنید وسیله ای وجود داشته باشد که مانند ساعت عمل کرده و افرادی که از این موضوع رنج میبرند، بتوانند آن را خریداری و از آن استفاده کنند. هنگامی که این وسیله به مچ دست بسته میشود، می تواند از طریق نبض و حالت بدنی افراد، تشخیص دهد که فرد در چه وضعیتی قرار دارد و هنگامی که تشخیص می دهد که فرد در حال نزدیک شدن به آستانه عصبی خویش است، هشدار دهد. 

ایده جلوگیری از خشونت

ایده تاسیس کانون خلاقیت کودک و نوجوان


این وسیله میتواند با نرم افزاری مخصوص به خود که بر روی گوشی همراه نصب میشود در ارتباط باشد و به افراد نشان دهد که چگونه میتوانند خشونت و استرس خود را کاهش دهند. این ایده میتواند بسیار درآمدزا برای سازندگانش و بسیار مفید برای مصرف کنندگانش باشد. 


این ایده همچنین به پزشکان کمک بسیاری در شناخت بیمارانشان میکند. آنها میتوانند به بیماران خود این وسیله را پیشنهاد بدهند و داخل نرم افزار برنامه‌ای برای آنها بنویسند تا افراد با انجام آن بهتر شوند. 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط

رد پا

۰ 606