صنایع‌دستی نشانه خلاقیت، ذوق، ظرافت افراد و فرهنگ یک منطقه است. درواقع با استفاده از فراورده‌هایی که در طبیعت وجود دارد و همچنین خلاقیت و ذوق، میتوان آثار هنری زیادی را به جود آورد. بنابراین وقتی یک منطقه مسکونی به دریا نزدیک باشد طبیعی است که با بهره‌گیری از فراورده‌های دریایی، صنایع دستی دریایی خلق می‌شود.

صنایع دستی دریایی در مناطقی رونق دارد که نزدیک به دریا و ساحل هستند. این مناطق با توجه به شرایط اقلیمی خود می‌توانند مواد اولیه را در اختیار بومیان قرار داده تا صنایع زیبایی تولید کنند.

نقاشی روی صدف

صنایع دستی دریایی با توجه به مواد مصرفی، ابزار تولیدی و روشی که در آن به کاربرده شده است به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شود. صنایعی مانند معرق صدف و نقاشی روی صدف از مهم‌ترین رشته‌های این صنعت محسوب می شوند. در رشته معرق صدف، افراد سعی می‌کنند با کنار هم قرار دادن تکه‌های صدف طرح موردنظر را ایجاد کنند. برای تولید این محصولات از صدف، مرجان و گوشت ماهی استفاده می‌شود. نقاشی روی صدف همان‌طور که از نام آن پیدا است، با نگارگری و ایجاد طرح‌های مینیاتوری به‌وسیله قلم بر روی صدف ایجاد می‌شود. این صنایع‌دستی بیشتر در شهرهای جنوبی کشور رواج دارد.

گردنبند صدف

ایده نقاشی روی چرم در منزلحتما این به این مطلب هم سربزنید: ایده نقاشی روی چرم در منزل
نقاشی روی چرم کاربردهای زیادی دارد که از آن جمله می توان به نقاشی روی مانتو و پالتو چرمی، نقاشی روی کیف و کفش چرم، نقاشی اشاره نمود، جنس پارچه تا حد زیادی گویای نوع نقاشی ما می باشد. پس بهتر است در انتخاب آن توجه و دقت کافی را داشته باشید. نقاشی روی چرم هنری زیبا و کاربردی است که با یادگیری آن می توانید به راحتی کیف های قدیمی و ساده را تبدیل به کیف های مجلسی و شیک نمایید.

طراحی با صدف

ایده نقاشی روی صدف یک ایده هنری و خلاقانه است که افراد زیادی را به خود علاقه مند میکند و شما به راحتی میتوانید آن را انجام دهید. صدف ها جزو زیباترین چیزهایی هستند که افراد زیادی به آنها علاقه دارند و هنگام مسافرت به دریا برای خود صدف جمع میکنند. شما میتوانید با نقاشی روی صدف ها ایده های زیادی را پیاده سازی کنید به طور مثال برای تولید تابلوهای تزئینی همراه با نقاشی و مواد خام طبیعی، زیورآلاتی مانند گردنبند، گل سینه، آویز ساعت، آویز موبایل و گیره مخصوص روسری استفاده می‌شود. مردم حتی از پولک‌های ماهی نیز استفاده کرده و آن‌ها را با ظرافت زیاد بر روی تابلوها به کار می‌برند. 

صنایع دستی

ایده خلاقانه الگوسازی در منزل

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط