عود هارا معمولا در جاعودی های متنوع قرار داده و روشن میکنند؛ جا عودی ها برای هدایت و پخش مناسب دود در فضا و همینطور جمع آوری خاکستر ها مناسب هستند. کوه عطر جاعودی فوق العاده زیبا به شکل کوه آتشفشان است. این جا عودی در نمونه اولیه خود با استقبال زیادی روبرو شده است و با توجه به طیف گسترده مصرف آن در کلاس های یوگا، شرکت ها، منازل و... در حال جذب سرمایه برای تولید انبوه است. کوه عطر میتواند یک آیتم دکوراسیون شیک و کاربردی باشد که با سبک های متعدد طراحی داخلی همخوانی دارد.

عود چیست ؟

عود، تکه چوبی است که از درختی خاص در جزایر هند و چین بریده شده و در زمانی که آن را می‌سوزانند، دودی خوش‌ بو از آن ساطع می‌شود. به طور کلی عود‌ها اگر طبیعی باشند از چوب‌های خام، علف‌های خرد یا پودر شده تهیه شده یا حتی به شکل مایع از روغن‌های گیاهان گرفته می شوند.

عود

خواص عود به نقل از سیمرغ :

 • روایح مطبوع موجود در عود، فرد را فعالتر و سر زنده تر ساخته و باعث ارتباط شخص با درون خود می شود (مراقبه)
   
 • استنشاق روایح مطبوع، باعث ایجاد و ارسال پیامهای عصبی در مغز و کل سیستم عصبی و دریافت واکنشهای مثبت می شود.
   
 • سوزاندن عود، خود به تنهایی یکی از درمانهای اثر بخش برای جلوگیری و رفع استرس، ایجاد آرامش و تمدد اعصاب، رفع خستگی و بسیاری از بیماریهای دیگر می باشد.
   
 • سوزاندن عود باعث دور شدن امواج و انرژیهای منفی موجود در محیط می شود.
   
 • همانطور که گفته شد رایحه درمانی قدمتی افزون بر 5 هزارسال دارد. رومیان و مصریان از آن به عنوان ماده ضد عفونی کننده و ضد باکتری استفاده کرده و به عنوان دارویی برای درمان زخم استفاده می کردند.
   
 • ترکیبات معطر طبیعی گلها و گیاهانی که درعود یافت می شود، از طریق مژک های موجود در بینی وارد سیستم لیمبیک مغز و قسمت مخاطی هیپوتالاموس شده و با تحریکات اعصاب بویایی این قسمت که مسئولیت احساسات، تنفس، ضربان قلب، غدد درون ریز، حافظه و یادگیری را بر عهده دارد، تاثیر قابل توجهی بر روحیات و خلق و خو می گذارد.

عطر


نقاشی دکوراتیو ایده جالب هنریحتما این به این مطلب هم سربزنید: نقاشی دکوراتیو ایده جالب هنری
همه ما از تاثیرات رنگها در نمایش زیباییها و شگفتیهای هستی با خبریم. همچنان نمیتوانیم کارکرد رنگ در درمان امراض و بیماریها و نیز احیانا کاهش دردها و اختلالات جسمی را از نظر دور بداریم؛ از کاربرد رنگ در روانشناسی و تاثیر فراوان آن در تعادل روحی و خلق و خوی آدمی نیز نمیتوانیم غافل شویم. در برخی مواقع نقاشی دکوراتیو با پتینه کاری اشتباه گرفته می شود. در حالی که نقاشی دکوراتیو به معنای انتخاب رنگ های متنوع و متناسب با روحیات و کارکرد محیط و وسایل و لوازم یک فضا است که با تکنیک های حرفه اجراء و پیاده سازی می شود و موجب حیات فرم ها و قالب های بی جان در معماری داخلی می شود .

نحوه استفاده از عود چیست؟

عود هارا معمولا در جاعودی های متنوع قرار داده و روشن میکنند، جا عودی ها برای هدایت و پخش مناسب دود در فضا و همینطور جمع آوری خاکستر ها مناسب هستند.

عود و عطر

کوه عطر

طراح خلاق و مبتکر David Choi  با الهام از دود عود ها و تشابه آن با کوه های آتشفشان، به طراحی یک جا عودی زیبا و کاربردی پرداخته است و نام آن را Aroma Mountain یا کوه عطر گذاشته است.


کوه عطر


این جا عودی در نمونه اولیه خود با استقبال زیادی روبرو شده است و با توجه به طیف گسترده مصرف آن در کلاس های یوگا، شرکت ها، منازل و... در حال جذب سرمایه برای تولید انبوه است. کوه عطر میتواند یک آیتم دکوراسیون شیک و کاربردی باشد که با سبک های متعدد طراحی داخلی همخوانی دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط