پلاستیک ها به دو صورت طبیعی و مصنوعی یافت می گردند. دسته ی طبیعی این ترکیبات، مانند ابریشم و لاستیک ها در طبیعت پایدار نمی باشد و نمی توانند آلودگی جدی ای برای طبیعت پدید آورند. اما امروزه مصرف کنندگان با انواع مختلف این ماده اعم از مصنوعی و طبیعی سر و کار دارند.ایده طراحی ربات جمع کننده زباله های پلاستیکی اقیانوس ها، در واقع ایده ای است که به وسیله آن میتوانیم حجم زیادی از پلاستیکهای موجود در اقیانوس ها را جمع آوری کنیم. این ربات را میتوان برای انجام فعالیت های زیست شناسی، زمین شناسی، عکاسی، باستان شناسی و فیلم سازی در زیر آب ها طراحی کرد، که هدف طراحی آن جمع آوری زباله های پلاستیکی موجود در اقیانوس ها می باشد.

نوع مصنوعی این دسته از پلاستیک ها در برابر تجزیه پذیری مقاومت می نمایند و می توانند سال های سال بدون تغییر در طبیعت به شکل اولیه ی خود باقی بمانند و بیشتر آلودگی های به وجود آمده ناشی از نوع مصنوعی این مواد به حساب می آید.

اقیانوس ها و دریاها بیشترین مناطقی هستند که در معرض آلودگی پلاستیکی قرار می گیرند. این آلودگی به این دلیل مورد توجه فراوان واقع گردیده که پلاستیک ها می توانند توسط پستانداران موجود در دریا به عنوان غذا بلعیده شوند و موجب مرگ آن ها گردند.


جمعاوری زباله

دوخت لباس از مواد بازیافتی ایده هنری و خلاقانه


یکی از دلایلی که نشان می‌دهد توجه به آلودگی پلاستیکی به نسبت سایر موارد تهدیدکننده دریاها مهم‌تر محسوب می‌شود، این موضوع است که پاک‌سازی اقیانوس‌ها نیازمند فناوری‌های مدرن بوده و برخلاف گرمایش و ماهی گری بیش‌از حد، به‌ واسطه وضع قوانین حمایتی، قابل ‌کنترل نیست.


سینمای ساحلیحتما این به این مطلب هم سربزنید: سینمای ساحلی
سینما شاخه‌ای از هنر است که در آن یک داستان به وسیله دنباله‌ای از تصاویر متحرک نمایش داده می‌شود که از عناصر تصویر و صدا تشکیل شده‌است. سینما ساحلی یک پدیده ساده اما لذت بخش است. امروزه با وارد بازار شدن سینماهای پرتابل، امکان لذت بردن از فیلم روی پرده و در مقیاس بزرگ، راحت تر شده است؛ اما هنوز شرایط و فضای تماشای فیلم مهم است.


تاکنون ایده‌های متعددی برای جلوگیری از آلودگی پلاستیکی در محیط ‌زیست، ارائه‌ شده است که از آن جمله می‌توان به محدودیت تولید و استفاده از بطری‌های پلاستیکی، ممنوعیت مصرف نی‌های پلاستیکی و حمایت و گسترش از بطری‌های تصفیه‌ کننده آب اشاره کرد. 


ربات جمع کننده زباله

تبدیل مواد بازیافتی به آثار هنری ایده جالب کسب و کار


ایده طراحی ربات جمع کننده زباله های پلاستیکی اقیانوس ها، در واقع ایده ای است که به وسیله آن میتوانیم حجم زیادی از پلاستیکهای موجود در اقیانوس ها را جمع آوری کنیم. این ربات را میتوان برای انجام فعالیت های زیست شناسی، زمین شناسی، عکاسی، باستان شناسی و فیلم سازی در زیر آب ها طراحی کرد، که هدف طراحی آن جمع آوری زباله های پلاستیکی موجود در اقیانوس ها می باشد. میتوان این ربات را مجهز به پا و دوربین کرد تا بتواند بدون مشکل از موانع عبور کرده و موانع را دور بزند. بازوهای متصل شده به این ربات اجازه می دهد تا ربات بتواند زباله های گوناگونی از جمله کیسه های پلاستیکی و بطری های پلاستیکی را از اقیانوس جمع آوری کند. همچنین این ربات از راه دور و با استفاده از شناور های سطح دریا که اطلاعات را دریافت و ارسال می کنند، کنترل می شود. همچنین محفظه ای در ربات طراحی شود تا زباله ها را در محفظه جمع آوری کند.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط