• حداقل سرمایه : 200 تومان
  • زمان بازدهی: کوتاه مدت
  • بازار هدف : عموم مردم
در برخی مناطق از شهر دبی درختانی وجود دارند که خدماتی از جمله وای فای و شارژ گوشی ارایه می‌دهند . این ایده مخصوصا در مکان های تفریحی که دسترسی به برق سخت می باشد بسیار جذاب خواهد بود .

یکی از موضوعاتی که این روز‌ها خیلی مورد توجه قرار گرفته، استفاده امارات از فناوری درخت‌های خورشیدی است که قرار است بخشی از برق این کشور توسط این درخت‌های بایوالکتریک نانوزیستی تامین شود. این درخت‌ها از هیدروژن پاک استفاده می‌کنند و روز به روز بر تعداد آن‌ها اضافه می‌شود.

درخت خورشیدی پنل‌هایی دارد که در طول روز باتری‌ها را شارژ می‌کند و هنگام تاریکی هوا به صورت اتوماتیک روی چراغ‌های LED تنظیم می‌شود.

این درخت یک کنترل داخلی دارد که می‌تواند بسته به مقدار شارژ باقی‌مانده در باتری، میزان نور را تنظیم کند. Artemide ادعا می‌کند که درخت خورشیدی می‌تواند مقدار نور لازم را برای سه روز متوالی ابری تولید کند.

اینترنت رایگان روی درختانحتما این به این مطلب هم سربزنید: اینترنت رایگان روی درختان
یک طراح در آمستردام پیشنهاد داده سیستم جدیدی با عنوان "لانه‌های هوشمند پرنده" روی درخت‌های این شهر نصب شود که در صورت پاک بودن هوا، اینترنت رایگان در اختیار عابران قرار می‌دهد.هدف استفاده از لانه‌ هوشمند آن است که افراد تشویق شوند بیشتر از وسایل حمل و نقلی همچون دوچرخه در سطح شهر، استفاده کنند تا از حجم آلودگی هوا کاسته شود.

 راس لاوگرو یک طراح صنعتی است که ایده  درخت های خورشیدی را اینگونه میگوید:این درخت ها پیوند موفق فناوری پیشرفته روز و پاسخ گویی به نیاز‌های زیبایی شناختی محیط شهری با کمک نیرو‌های تجدیدپذیر هستند.

جدا از تولید انرژی که این درختان خورشیدی می‌توانند داشته باشند، چند نکته دیگر هم برای نصب درختان نخل خورشیدی در امارات وجود داشته است. اول آن که برای افرادی که در نزدیکی آن قرار می‌گیرند، اینترنت وای فای رایگان فراهم می‌کند. دومین عملکرد آن فراهم سازی امنیت و مسائل اورژانسی است، به گونه‌ای که هر کدام از این درختان دارای دوربین مداربسته مادون قرمز ۳۶۰ درجه هستند و به یک دکمه شرایط اورژانسی مجهز شده اند. سومین عملکرد آن پنل‌های خورشیدی است که می‌تواند برق موردنیاز خود را فراهم کند.

چهارمین عملکردش این است که دارای یک صفحه نمایش لمسی است که در آن مردم می‌توانند به برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های گوشی و وب‌سایت‌های گوناگون دسترسی یابند. دیگر آن که یک صفحه نمایش دیجیتال خارجی دارد که از طریق آن آگهی‌های بازرگانی و پیغام‌های دولتی می‌تواند به گوش مردم برسد و به عنوان آخرین عملکرد،
این درختان نخل خورشیدی قادر به فراهم سازی برق و شارژ وسایل الکترونیکی به میزان ۵/۲ برابر بیشتر از ایستگاه‌های معمولی هستند و درضمن، زیر آن صندلی‌هایی برای استراحت مردم تعبیه شده است

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط