امروزه در دورانی زندگی می کنیم که علم و دانش پیشرفت و گسترش بسیاری داشته و این موضوع به پیچیده و سخت تر شدن فرآیند تصمیم گیری کمک کرده است؛ به همین خاطر استفاده از سیستم های اطلاعاتی و هوش مصنوعی، کمک بسیاری در جوامع امروزی نموده است. حوزه ای که بیشترین تغییر را کرده است، بر اثر هوش مصنوعی و توسعه علم رباتیک، حوزه ی علم پزشکی است. استفاده از هوش مصنوعی در این حوزه نیز، روز افزون است.

علاوه بر فعالیت هایی نظیر طراحی سیستم های امنیتی مانند انواع مسائل تایید هویت و تشخیص اتوماتیک، کار در زمینه زبان شناسی محاسباتی مانند ایجاد مترجم های کامپیوتری، طراحی سیستم های پیشرفته نظامی مثل انواع سلاحهای هوشمند، طراحی نرم افزارهای هوشمند کامپیوتری نیز در حیطه ی فعالیت های حوزه هوش مصنوعی قرار دارد.

هوش مصنوعیتاثیر هوش مصنوعی بر کشاورزی جهان


ایده فعالیت در رشته های حوزه هوش مصنوعی، یکی از جدیدترین ایده هایی است که شما میتوانید به آن وارد شده و به دلیل پیشرفت تکنولوژی با پشتکار و تلاش کافی، موفق شده و به خوبی کسب درآمد کنید.


هوش مصنوعی چیست و چه کاربردی دارد؟حتما این به این مطلب هم سربزنید: هوش مصنوعی چیست و چه کاربردی دارد؟
امروزه هوش مصنوعی همه جا حاضر است!


موقعیتهای شغلی زیادی در این حوزه وجود دارد که شما میتوانید آن را انتخاب کنید فقط کافی است که به این رشته علاقه کافی داشته باشید. نمونه ای از این شغل ها عبارتند از :

برنامه نویس – مدیر وب سایت

طراح و تحلیل گر نرم افزار

طراحی و ساخت سلاح های هوشمند

فعالیت در صنعت مانند طراحی ربات و دستگاه های هوشمند 

فعالیت در حوزه تشخیص گفتار (تبدیل متن به گفتار) 

طراحی بازی ها

مدیر شبکه – مدیر امنیت اطلاعات

طراحی ربات ها

استخراج داده ها


کار در هوش مصنوعییادگیری عمیق چیست؟


این حوزه بسیار امروزی و مهم بوده و تعداد نیروی کار ماهر و موثر در آن، چندان زیاد نیست. در واقع، تقاضا بیش از عرضه است. شرکت های گوگل، فیسبوک، اپل، آمازون و بقیه، همگی درحال پرداخت دستمزدهای نجومی به دانشجویانی هستند که قادر به رهبری خلاقانه و کاریزماتیک تیم های فعال در حوزه هوش مصنوعی باشند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط