زعفران از تیره زنبق سانان می باشد. زعفران گیاهی علفی و سفید رنگ است. گل شامل گلپوش ۶ قطعه ای ۳ کاسبرگ و ۳ گلبرگ، همرنگ و خوشبو، دارای ۳ پرچم با بساک زرد رنگ، مادگی آن دارای خامه سفید، کلاله ۳ شاخه ای و قرمز رنگ است.

زعفران گیاهی است گرمسیری و در نقاطی که آب و هوای معتدل دارد، به خوبی رشد می کند و می شود در این مناطق کاشت زعفران را انجام داد. افزایش سطح کشت این گیاه تاکنون نتوانسته است از ارزش بالای آن کم کند و ارزش افزوده و سود تجارت جهانی بالای این محصول موجب شده است که بسیاری از کشورهای پیشرفته و صنعتی که به شدت درصدد افزایش قدرت اقتصادی و صادرات خود هستند به دنبال تولید این محصول در کشورهای خود باشند.

کاشت زعفران

احداث گلخانه کسب و کاری سودآور


امروزه ایده کاشت زعفران در گلخانه به ‌طور خاص در مورد سبزیجاتی مثل: کاهو، گوجه ‌فرنگی، خیار و سایر سبزیجات و همین‌طور برخی از گیاهان زینتی نظیر لاله، سنبل، آلسترومریا و غیره مورد استفاده قرار گرفته است. بزرگترین مزیت این سیستم‌های کشت استفاده حداکثر از فضا و سطح زیرکشت به سبب طبقاتی بودن و تراکم کشت بالاست که این موضوع هزینه تهیه زمین زراعی و عملیات مربوط به آماده‌ سازی زمین را به شدت کاهش می دهد.


ایده اقتصادی تولید و پرورش آلوئه وراحتما این به این مطلب هم سربزنید: ایده اقتصادی تولید و پرورش آلوئه ورا
تولید آلوئه ورا فرصت سرمایه گذاری جذابی است. تولید این گیاه مزایای اقتصادی فراوانی دارد و با هر سرمایه ای قابل انجام می باشد. این گیاه خواص درمانی بهداشتی و غذایی زیادی دارد و کاشت آن مزیتهای اقتصادی فراوانی دارد. کشت این گیاه با هر میزان سرمایه گذاری قابل انجام می باشد. ولیکن سرمایه گذاری بهینه ایجاد واحد صنایع تبدیلی در کنار پرورش گیاه می باشد که یک سرمایه گذاری پایدار و به شدت اقتصادی می باشد.

مزیت دیگر این روش‌ کشت، جلوگیری از هرزروی آب و خارج شدن آن از دسترس گیاه می باشد و هزینه اولیه بالا برای تاسیس و راه‌ا ندازی این سیستم‌ها را می توان از معایب مهم آن در نظر گرفت.

اگر شما نیز به این حرفه علاقه دارید میتوانید با شروع آن به درآمد بالایی دست بیابید و به فروش بالایی برسید.

زعفران


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط