• حداقل سرمایه : 0 تومان
  • زمان بازدهی: کوتاه مدت
  • بازار هدف : عموم مردم
در پارکینگ های کشور چین, مکان ویژه ای برای پارک خانم ها با رنگ صورتی طراحی شده و کمی بزرگتر هست تا خانم ها برای پارک خودرو دچار مشکل نشوند.


کیانجیانگ گزارش داد که از ماه مارچ سرویس بزرگراهی در منطقه شرق کلان شهر هانگژو محوطه های پارکینگ بزرگتر ویژه ای را به خانمها اختصاص خواهد داد. این محوطه ها 1.5 برابر سایز استاندارد پارک یک خودرو می باشد و با نوار رنگی صورتی احاطه شده و با علامت خانم دامن پوش تزیین شده.

این گزارش موجب بیان اتهام جنسیت گرایی در سینا ویبو شد که نسخه چینی توییتر است. عده زیادی از کاربران نوشتند این فضاهای ویژه پارک بانوان تداوم همان تفکر کلیشه ای است که ادعا  می کند رانندگی خانمها از آقایان بدتر است.

زنان زیادی در میان موافقین این فضاها هستند. لین ژوزی، یک خانم 34 ساله از کوانژو واقع در جنوب شرق چین استان فوجیان  که می گوید: اگرچه من می توانم در پارکینگهای معمولی هم پارک کنم، اما دوست من که زن است نیاز به فضای بیشتری برای پارک دارد.

مکانی ویژه برای پارک بانوان

مکانی ویژه برای پارک بانوان


این اولین بار نیست که یک بنگاه چینی محل پارک ویژه زنان را پیشنهاد داده است. سال2014 یک مرکز خرید در شهر دالیان واقع در شمال شرق چین فضاهایی با مساحت بیشتر ویژه پارک زنان اختصاص داد. بر روی تابلو نوشته شده بود: با احترام برای بانوان رزرو شده است. یک مدیر زن در مرکز خرید در بیان دفاع از این عمل عنوان کرده بود که بیشتر مشتریان ما مربوط به بخش وسایل آرایشی بانوان است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «یانگ هونگ جون»، مدیر این مرکز خرید که خودش نیز یک زن است ضمن رد این اتهامات می‌گوید: ما فقط می‌خواستیم کار زنان را که اکثر مشتریان ما را تشکیل می‌دهند را آسان کنیم.

وی افزود: این به هیچ وجه توهین به زنان نیست. اگر فضای پارکینگ آنها بزرگتر است دلایل خاصی دارد و این بدین معنا نیست که رانندگی زنان از مردان بدتر است. همانطور که آشپزهای مرد ماهری داریم، رانندگان زن ماهر نیز داریم.ایده جذاب ایستگاه سرکاریحتما این به این مطلب هم سربزنید: ایده جذاب ایستگاه سرکاری
یک ایستگاه اتوبوس جعلی داخل خانه سالمندان قرار بدیم که سالمندان آلزایمری به قصد فرار سوار آن بشوند‌. اتوبوس همین که به راه می افتد بعد از یک چرخ زدن در داخل شهر باز به خانه سالمندان برمیگردد.


با احترام برای بانوان رزرو شده است

با احترام برای بانوان رزرو شده است


با این حال ساخت پارکینگ‌های اختصاصی برای زنان طرح تازه‌ای نیست چراکه پیش از این در کره‌جنوبی و برخی کشورهای اروپایی این طرح پیاده شده است. اگرچه مردان معمولا زنان را به عدم مهارت کافی در رانندگی متهم می‌کنند اما بنابر آمارهای اعلامی از سوی سازمان جهانی بهداشت (WHO) در ماه مارس ۲۰۱۳ میلادی در جهان مردان بیش از زنان دچار حوادث رانندگی شده‌اند و ۷۷ درصد از قربانیان حوادث رانندگی را مردان تشکیل می‌دهند.

تا کنون ۱۰ عدد از این نوع فضاهای پارکینگ برای بانوان در شهر شنیانگ در نظر گرفته شده اند و هزینه ی پارک در آنها نیز فرقی با یک جای پارک معمولی ندارد. همچنین دوربین هایی در حال مراقبت از این فضاها هستند تا یک مرد نتواند در آنها پارک کند.نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط