• حداقل سرمایه : 100 تومان
  • زمان بازدهی: کوتاه مدت
  • بازار هدف : عموم مردم
در آلمان خط تلفنی به نام "schimpf los" وجود داره که مردم میتونن در مواقع عصبانیت تماس بگیرن و با فحش دادن به شنونده خودشون رو تخلیه کنند!

گاهی ممکن است در طول روز یا هفته احساس ناخوشایندی داشته باشید. احساس کنید کم آورده و انرژی لازم را ندارید.

آیا می دانستید در آلمان خط تلفنی وجود دارد که مردم می توانند هنگام عصبانیت با تماس گرفتن با این خط، به زمین و زمان فحش و ناسزا بگویند و عصبانیت خود را تخلیه کنند.

کنترل خشم

کنترل خشم

دو مرد آلمانی به نام های "رالف شولتی" و "الكساندر براندنبورگ" که کارمند یک شرکت اطلاع رسانی هستند در تجربه شخصی خود در کارشان با مواردی از خشم و عصبانیت مراجعانشان مواجه شده و ایده تاسیس یک خط تلفن برای دردودل مردم عصبانی به ذهن شان رسیده و این ایده را پس از مشورت با روان‌شناسان و اهل فن به مورد اجرا گذاشته اند. 

این خط تلفن که "دفتر تخلیه خشم" نام دارد هفت روز هفته و به صورت 24 ساعته فعال است و اپراتورهای آن با لحنی همدردانه با تماس گیرندگان صحبت کرده و با آنها همراهی می کنند. مثلا اپراتورهای به تماس گیرندگان عصبانی می گویند: "این سومین مورد مشابهی است که امروز داشته ایم؛ دلیل ناراحتی شما فقط همین است یا چیز دیگری هم هست؟"

"رالف شولتی" 46 ساله یکی از بانیان این خط تلفنی به خبرگزاری رویترز گفته است: "ما مردم عصبانی را قضاوت نمی کنیم. عصبانیت گاهی اتفاق می افتد و طبیعی است. با خط تلفن ما شما می‌توانید خشم خود را بدون عواقب تخلیه کنید. اگر شما در کارتان عصبانی شوید شما این عصبانیت را به خانه برده و روی همسرتان تخلیه می‌کنید در حالی که او مقصر عصبانیت شما نیست."

اتاق صلححتما این به این مطلب هم سربزنید: اتاق صلح
با افزایش مشغله ها و گرفتاری های انسان امروزی، یافتن مکانی آرام برای صلح با ذهن وجسم یک نیاز ضروریست. اتاق صلح میتواند مجموعه ای باشد که با ایجاد شرایط آرام بخش مانند نورپردازی و فضاسازی و.. ذهن کاربران را به آرامش برساند.

راهکار جالب تخلیه عصبانیت

راهکار جالب تخلیه عصبانیت

چیزی شبیه همین راهکار را چینی‌ها دارند، با این تفاوت که آ‌نها به جای داد زدن به داخل اتاق‌هایی می‌روند تا با شکستن وسایل خشم خود را خالی کنند.

 برخی از کاربران اما این روش را نمی‌پسندند و عنوان می‌کنند روش چینی‌ها که در زمان عصبانیت در اتاق‌هایی اقدام به شکستن می‌کنند بهتر است که گروهی در مقابل این نظر عنوان می‌کنند ممکن است فرد با شکستن اجسام در حالت عصبانیت به خود آسیب بزند و بهتر است فرد عصبانی همچون آلمانی‌های با چنین جایی تماس بگیرد و با خیال راحت با تخلیه خشم خود، آرام شود.

استیونز در این باره نیز اظهار نظر می‌کند. او می‌گوید، “وقتی که فحش دادن را بیشتر بررسی کردیم، آشکار شد که در واقع این عمل یک زبان عاطفی است، و می‌تواند باعث شود در موقعیت‌های مشخصی احساس بهتری داشته باشید.”


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط