• حداقل سرمایه : 0 تومان
  • زمان بازدهی: کوتاه مدت
  • بازار هدف : کودک - نوجوان - جوان - میانسال - سالمند
امروزه اکثر مردم لباس هایشان را به صورت آماده خریداری نمیکنند و دوست دارند لباس هایشان آنگونه که خوشان میخواهند طراحی شده باشد به همین دلیل به سراغ خیاطان مختلف میروند و از آنها برای طراحی لباس دلخواهشان کمک میگیرند. بعضی از افراد طرح مورد نظر خود را از اینترنت و یا مجله های مد پیدا کرده و به خیاط میدهند و بعضی ها از خیاطان میخواهند تا اینکار را برایشان انجام دهند.

اکثر افراد به خصوص خانم ها به دلایل مختلف به دنبال کاری هستند که در منزل خود انجام دهند و کسب درآمد کنند. یکی از ایده های خلاقانه کسب و کار خانگی الگوسازی برای طراحی لباس و خیاطی در منزل میتواند باشد. 

ایده خلاقانه الگوسازی در منزل

امروزه الگوسازی شامل طراحی و ساخت قالب هایی است که لباس ها و انواع صنایع دستی توسط آنها دوخته و تهیه می شوند. الگو ها تکه های کاغذ برش خورده ای هستند که با قرار دادن آنها بر روی پارچه وکشیدن خطوط دور آنها می توان پارچه را به شکل آنها برش زد. الگوسازی میتواند در منزل انجام شود. یک طرح می تواند از طریق الگو به لباس مبدل شودمعمولاً طراح یا الگوساز، الگو را بر اساس طرح مسطح یا یک تصویر دو بعدی می سازد. الگوی اولیه اساس الگوسازی است که مطابق با طراحی و اندازه ساخته می شود. افراد میتوانند با خرید وسایل مورد نیاز به راحتی برای خود کارگاه خانگی درست کرده و طراحی های خود را انجام دهند. البته کسانی که میخواهند این کار را شروع کنند باید از توانایی بالایی در طراحی برخوردار باشند.


وسایل مورد نیاز برای الگوسازی عبارتند از: سانتیمتر، بشکاف خیاطی، ماژیک خیاطی، رولت خیاطی، کاتر خیاطی، قیچی پارچه بری، کاغذ روغنی یا شیشه‌ای، چسب نواری، خط کش شفاف، گونیای خیاطی، پیستوله.

افراد به عنوان یک طراح الگو باید بتوانند اندازه گیری دقیق ، رسم الگو و برش انواع پارچه را انجام دهند. یکی از روش های رفع عیب الگو این است که آن را تن مانکن کرده و ایرادات کار خود را برطرف کنند.

ایده خلاقانه طراح مد درمنزلحتما این به این مطلب هم سربزنید: ایده خلاقانه طراح مد درمنزل
امروزه طراحان مد با الهام گرفتن از منابع بسیاری اقدام به طراحی می‌کنند. آن‌ها درگیر تمام مراحل طراحی، تولید و عرضه لباس هستند. طراحان مد فقط در طراحی لباس تخصص ندارند و لوازم جانبی مانند کیف، کفش، کلاه، عینک را نیزطراحی می‌کنند. مدت زمان ماندگاری طرح ها معمولاً یک فصل است و طراحان مد باید به طور مدام برای فصل های بعد لباس طراحی کنند و به دنبال خریداران باشند، به همین دلیل طراحان مد موفق به طور پیوسته درحال مطالعه هستند و باید به سلیقه مشتریان خود اهمیت دهند.

شما میتوانید از این ایده خلاقانه استفاده و در این زمینه مشغول به کار شوید و الگوهای خود را در خانه بکشید و آنها را بفروشید و از این طریق کسب درآمد کنید.


 الگوسازی در منزلنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط