• حداقل سرمایه : 20 تومان
  • زمان بازدهی: کوتاه مدت
  • بازار هدف : عموم مردم
کاری دیدنی از مردم سمن بلادشاپور در «دهدشت» این قلب توری‌شکل را در مرکز شهر گذاشته‌اند تا هر شهروند در بطری آب، نوشابه و... را جای دورانداختن در آن بیاندازد، حالا هم این قلب دارد با رنگین‌کمانی از درهای بطری پر می‌شود و هم از تولید زباله پلاستیکی بیشتر جلوگیری می‌شود.

ضایعات پلاستیکی تجزیه‌ناپذیر هستند و پس از دفن آنها حتی تا 3 هزار سال هم تجزیه نمی‌شوند و این پدیده صدمات زیادی به محیط‌ زیست و طبیعت وارد کرده و به مرور زمان علاوه بر نابودی طبیعت، سبب بروز بیماری‌های خطرناکی در بین مردم و حیوانات نیز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری از دهدشت، شهروندان دهدشتی روزانه میزان بسیار بالایی زباله تولید می‌کنند به گونه‌ای که به ازای هر نفر در روز 1200 گرم زباله تولید شده و این امار نگران کنند است.

مردم بلادشاپور {دهدشت}کاری دیدنی برای کنترل این وضعیت انجام دادند.انها یک محفظه به شکل یک قلب توری شکل در مرکز شهر گذاشته اند تا هر شهروند در بطری های خود را به جای دور انداختن در آن بیاندازند حالا هم  این قلب دارد با رنگین‌کمانی از درهای بطری پر می‌شود و هم از تولید زباله پلاستیکی بیشتر جلوگیری می‌شود.

سازمان مردم‌نهاد بلاد شاپور شهرستان کهکیلویه تاکنون برنامه‌های بسیار خوبی در راستای فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن "تفکیک زباله از مبدأ" در سطح شهر دهدشت اجرا کرده و پس از اجرای پویش مردمی " نه به کیسه‌های پلاستیکی" این بار نیز پویش "جمع‌آوری درب بطری" را در راستای فرهنگ‌سازی تفکیک زباله در دهدشت طراحی و در دست اجرا دارد.

جمع آوری درب بطری


تایر اکسیژنحتما این به این مطلب هم سربزنید: تایر اکسیژن
شرکت گودیر تایرهایی ساخته است که به تولید هوای پاک، بهبود کیفیت زندگی و توسعه سلامت شهروندان کمک کند. وجود خزه در این تایر ها باعث جذب هوا از طریق رطوبت شده و در این فرآیند دی‌اکسید کربن تجزیه شده و به جای آن اکسیژن به هوا تزریق خواهد شد. علاوه بر آن این تایر انرژی تولید شده در فرآیند فوتوسنتز را جمع آوری و از آن برای قدرت دادن هوش مصنوعی،چراغ‌های کم مصرف و سامانه‌های ایمنی هشدار به کاربران بهره می‌برد.

 


در اروپا فعالان محیط زیست درب های بطری را جمع آوری می کنند و فروش حاصل از آن را صرف کمک به افراد معلول می کنند.این کمپین با (شعار هر 100هزار درب بطری یک ویلچر) آغاز شد.این کمپین اولین بار در استان پرجمعیت تبریز اجرا شدو به علت تبلیغات گسترده ای که در سراسر کشور انجام شد استقبال خوبی از سمت مردم صورت گرفت به صورتی که از زاهدان، بوشهر،کلاردشت و...ارسال شد. علاوه برآن شرکت های مختلف و مدارس بسیاری همکاری کردند و سیل عظیمی از درب ظروف پلاستیکی در موسسه جمع آوری شد، طوری که روزانه یک نیسان به محل فروش می بردن و همین مسئله بسیار جای خوشحالی داشت. 

شعار هر 100هزار درب بطری یک ویلچر

شعار هر 100هزار درب بطری یک ویلچر


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط