ربات تحویل کالای فدکس به راحتی از پله‌ها بالا می‌رود و نامه را درب منزل تحویل می دهد . بعد از آمازون ، حالا نوبت به کمپانی فدکس رسیده تا از ربات پستچی خود رونمایی کند. این ربات که SameDay نام دارد، از باتری تغذیه کرده و می‌تواند تا بیشتر از ۱۶ کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد . با توجه به پیشرفت روز افزون خرید اینترنتی و دلیوری ها نیاز به ربات های تحویل گیرنده روز به روز بیشتر خود را نشان میدهد.

این روز‌ها از هر گوشه جهان در حوزه فناوری‌های هوش مصنوعی از خودرو‌ها تا ربات‌های خودران خبر‌های جالبی به گوش می‌رسد. بعد از آمازون و استارشیپ، اکنون شرکت فدکس از ربات تحویل کالا مستقل SameDay Bot رونمایی کرد.ربات تحویل کالا فدکس

به لطف باتری بکاررفته، ربات SameDay قادر است تا بیشتر از حدود 16 کیلومتر برساعت سرعت داشته باشد. همچنین با استفاده سنسورهای LIDAR، این ربات می تواند به طور هوشمند در اطراف عابران پیاده عبور کند و ترافیک را تشخیص دهد. گفتنی است سنسور LIDAR معمولا در ماشین های خودران بکار گرفته می شوند.

 

ماوس رباتیک هوشمندحتما این به این مطلب هم سربزنید: ماوس رباتیک هوشمند
ماوس هوشمند پس‌ از اتمام ساعت کاری شما از زیر دستتان فرار خواهد کرد. با اینکه این موس کاربرد خاصی نداره ولی میتونه یک هدیه فانتزی به حساب بیاد

فدکس می گوید این ربات را اولین بار  برای حمل و نقل محموله های درون سازمانی استفاده می کردند و اکنون  ربات SameDay را به سایر شرکت ها و مارکت گسترش داده و به عنوان بخشی از برنامه روزانه پست به کار گرفته می شود.

این شرکت اکنون در حال مذاکره با شرکت هایی نظیر AutoZone, Lowe’s, Pizza Hut, Target, Walgreens, و Walmart برای استفاده از این ربات به عنوان تحویل کالا است. این شرکت همچنین اشاره کرده که میانگین 60 درصد از مشتریان این مارکت ها در سه مایلی آنها هستند و این ربات می تواند گزینه خوبی برای تحویل کالایشان باشد.

تحویل کالا هوشمنده

این شرکت همچنین با کمک Dean Kamen که قبلا سازنده گجت های Segway، صندلی چرخ دار با قابلیت بالارفتن از پله است، ربات SameDay به گونه ای طراحی کردند که قادر به جا به جایی روی پله های ساختمان هاست. این ربات از یک صفحه نمایش در جلوی خود برای نشان دادن عبارت‌هایی مانند سلام استفاده کرده و در پشت خود نیز به نمایشگری مجهز شده که مسیر حرکت و زمان توقف ربات را به خودروهای پشت سر نشان می‌دهد. این تکنولوژی می‌تواند به کاهش تصادفات میان انسان‌ها و ربات‌ها کمک شایانی بکند.روبات هوشمند SameDay Bot در حال حاضربه مشتریان در فاصله سه کیلومتری از محل فروشگاه کالا تحویل می‌دهد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط