امروزه بسیاری از شرکت های بزرگ و معروف به دنبال ایده های جدید طراحی داخلی جهت ایجاد فضایی امن و آرام و چشم نواز برای کارمندان و مشتریان هستند؛ در این میان بسیاری از شرکت ها به جای صرف هزینه جهت طراحی المان های تجملی و پر زرق و برق به سراغ ایدۀ خلاقانه و جذاب دیوار زنده رفته اند.

فضاهای شهری پر از رنگ های کدر و بی جان مدرن شده است برای همین دیدن عناصر طبیعت احساس شادی و سرزندگی زیادی به مردم شهری منتقل میکند؛ دیوار های زنده برخلاف دیگر دیوار های شهری، دیوار هایی پوشیده شده از گیاهان زنده هستند که میتوان زندگی و سرسبزی را سراسر آن ها مشاهده کرد.

ایده کسب و کار تولید دیوار زنده

پرورش گل های خوراکیحتما این به این مطلب هم سربزنید: پرورش گل های خوراکی
شما علاوه بر پرورش سبزیجات و میوه های خوراکی می توانید گل های خوراکی را نیز به باغچه تان اضافه کنید...

شما میتوانید شروع کنندۀ کسب و کار دیوار های زنده در ایران باشید ؛ این دیوار ها در جهان طرفداران زیادی یافته اند و چندین و چند مدل متفاوت و خلاقانه برای آنها طراحی شده است؛ شیوه های آبیاری آن ها متفاوت است و از نظر شیوه چیدمان گیاهان و جنس مواد اولیه میتوانند طیف متفاوتی داشته باشند.

آبیاری دیوار های زنده

بعضی از چیدمان قفسه ای و قرار دادن گلدان ها با فاصله مشخص در قفسه ها استفاده کرده اند و سیستم آبیاری را از طریق لوله کشی داخل خود شبکه ها عملی کرده اند، بعضی هم طبق فرایندی گلدان هارا با زاویه ای قرار میدهند که پنهان شوند و تمام دیوار از گیاه پوشیده شود.

 کار تولید دیوار زنده

 این باغچه های عمودی بسیار فشرده‌ هستند و به خاک کمتری نیاز دارند، بنابراین طبیعتاً به‌دفعات بیشتر آبیاری نیاز دارد بنابراین آبیاری قطره‌ای بهترین روش برای آنهاست.

سامانه‌های آبیاری قطره‌ای از پیچیده‌ترین حالت با شلنگ و تایمر وجود دارند تا ساده‌ترین حالت آن‌که شلنگ در آخر جعبه قرار می‌گیرد و قطره قطره آب داخل می‌شود. همچنین وقتی از گلدان های متمایز برای کاشت گیاه استفاده می‌شود استفاده از آب‌پاش برای آبیاری هم ممکن است فقط باید مطمئن شدکه آب به‌صورت مساوی پخش می‌شود.


ایده کسب و کار

 نظر شما درباره این ایده کسب و کار معمار ی و محیط زیستی چیست؟ بنظر شما وجود گیاهان سرسبز و زنده رنگ دیگری وارد فضاهای کاری نمیکند؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط