• حداقل سرمایه : 50 تومان
  • زمان بازدهی: کوتاه مدت
  • بازار هدف : عموم مردم
خوبه امکانی بذارن روی ماشین که وقتی سرعتمون بیش از حد مجاز شد موسیقی در حال پخش را به عنوان یک هشدار با یک موسیقی ملایم عوض میکرد تا سرعت رو کم کنیم .

هممون متوجه شدیم که چقدر آهنگ روی رانندگی تاثیر داره . و اکثرا با یک آهنگ هیجانی میشیم و ناخودآگاه سرعت رو زیاد میکنیم . باید یک تکنولوژی روی ماشین قرار بدن که وقتی ماشین به سرعت غیر مجاز رسید آهنگ رو با یک آهنگ ملایم عوض کنه . این کار خود به خود باعث کاهش سرعت از طرف راننده میشه .


تاثیر موسیقی بر رانندگی


** وقت شما برای ما بسیار ارزشمند است **

** مطالبی که در ادامه میخوانید صرفا برای سئو بوده و ارزش مطالعه ندارد **


اگر زمان رانندگی به موسیقی گوش دهید، مطمئناً خلق و خوی شما نسبت به نوع موسیقی که پخش میشود تغییر میکند. مخصوصا رانندگان کامیون که در تمام روز و حتی شب‌ها به عنوان یک شغل و حرفه رانندگی می‌کنند.یا حتی هنگام سفر که مجبوریم ساعت هایی طولانی ، پشت فرمون و در حال رانندگی باشیم.موسیقی هم میتواند کمک بزرگی به رانندگان هم باعث خطر برای آنها باشد.با این حال، اگر لیست پخش شما شامل آهنگهای خاصی باشد گوش دادن به آن در حین رانندگی می‌تواند خطراتی داشته باشد. 


تحقیقات در زمینه تاثیر موسیقی بر رانندگی از سال ۱۹۷۰ آغاز شده است و تا به امروز ادامه دارد. تمامی این مطالعات در یک نتیجه، مشترک هستند و آن اینکه موسیقی بر روی رانندگی تأثیر مستقیم دارد و هر چه قدر موسیقی از نظر میزان صدا و شدت ضربان پایین‌تر باشد به همان میزان تاثیرات منفی آن نیز در رانندگی باعث خواب آلودگی و هرچه میزان آن بیشتر باشد باعث سرعت بیش از حد میشود.


تاثیر موسیقی بر رانندگی

خلق و خو دلیل مهمی است که تقریباً در نوع رفتار افراد در جامعه یا در هنگام انجام هر کاری تاثیر می‌گذارد. برای مثال رانندگی می‌تواند تحت تأثیر روحیه ما باشد. این یک واقعیت مهم است: نوع آهنگی که به آن گوش می‌دهید بر بدن شما تاثیر می‌گذارد و ضربان قلب‌تان با آن هماهنگ می‌شود. وقتی افراد به موسیقی بلند و خشمگین گوش می‌دهند حال و هوای آن‌ها تغییر می‌کند و این تأثیر در فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند مانند رانندگی نشان داده می‌شود.


تاثیر موسیقی بر رانندگی


حال تصور کنید دستگاهی بود که به صورت "GPS" بر روی ماشین نصب میشد وبه ضبط ماشین  متصل بود. کار این دستگاه به این صورت بود که اگر سرعت مان بیش از حد مجاز شد موسیقی در حال پخش را به عنوان یک هشدار با یک موسیقی ملایم عوض میکرد و همچنین بر عکس، اگر سرعتمان کم شد موسیقی با ضرب آهنگی تند با صدای بالا پخش میشد تا از به خواب رفتنمان جلوگیری میکرد.


تاثیر موسیقی بر رانندگی


طبق تحقیقات انجام گرفته شدت تصادفات با نوع موسیقی که راننده در حال گوش کردن به آن است رابطه مستقیم دارد یعنی تصادفاتی که خسارات جانی و مالی بیشتری در آنها به چشم می‌خورد در خودروهایی اتفاق افتاده بود که رانندگان آنها در حال گوش کردن به یک موسیقی با صدای بلند بودند و تصادفات کم خسارت‌تر مربوط به رانندگانی بود که با صدای آرام‌تر به موسیقی گوش می‌دادند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط