ویراستاری نوعی هنر نویسندگی است، زیرا ویراستار با مهارت خود در نگارش و تسلطی که بر دستور زبان دارد می‌تواند هر نوشته‌ای را مرتب کرده، خطاهای آن را تصحیح و به آن نظم دهد. زمانی که شما به عنوان ویراستار متنی را ویراستاری می‌کنید باید اشتباهات نگارشی و دستوری را اصلاح کنید پس باید مهارت کافی را در ویرایش متون داشته باشید این مهارت از طریق مطالعه، نوشتن و تسلط بر دستور زبان به دست می‌آید.

قدم اول در ویراستاری مطالعه دقیق متن می‌باشد گاهی در میان متن‌ها واژه‌ای ناخوانا وجود دارد که چشم شما به دلیل حرکت سریع از آنها می‌گذرد  و نباید حتی یک نقطه را از قلم بیندازید. هدف از ویراستاری یک متن رفع ایرادات متن است.

نویسندگی

اگر شما به دنبال شغلی پاره وقت که حتی بتوانید در خانه نیز ان را انجام دهید ویراستاری ایده‌ای خلاقانه و پولساز میتواند باشد برای مثال شما میتوانید  کتب نویسندگانی که درک درستی از کاری که ویراستار انجام می‌دهد ندارند را ویراستاری کنید چون آن‌ها نمی‌دانند از چه راه‌هایی متن آن‌ها بهترمیشود و گاهی نتوانند تشخیص دهند چرا متن آن‌ها رد یا پذیرفته می‌شود. 

ویراستار

ویرایش درواقع مجموعه‌ای پیچیده از کارهاست و هیچ‌کس بدون تجربه کافی در تمام آن کارها نمیتواند مهارت داشته باشد. قدم اول در ویراستاری متن این است که فرد فهم کافی برای درک متن را داشته باشد. ویراستار باید کتاب‌خوان باشد و زوایای زبان برای بیان مفاهیم تسلط را داشته باشد. پس کسی که می‌خواهد ویراستاری کند، باید این توانمندی و فهم از زبان را داشته باشد. ویرایش از نظر درآمد وابستگی زیادی به صنعت نشر کشور دارد و رونق داشته باشد، این حرفه هم رونق بیشتری می گیرد. ویراستاری برای کسانی که در آن حرفه‌ای باشند، می‌تواند شغل درآمدزای خوبی باشد. از آنجایی که ویرایش نیاز به زمان و مکان خاصی ندارد، میتوانید آن را به عنوان شغل دوم خود انتخاب کنید.

کتاب‌های الکترونیکی یا eBook ایده‌ای خلاقانه برای کسب درآمدحتما این به این مطلب هم سربزنید: کتاب‌های الکترونیکی یا eBook ایده‌ای خلاقانه برای کسب درآمد
امروزه ebook یا کتاب الکترونیکی، پدیده ای کاملاً جدید است و هدف آن این است تا نظام آموزش و اطلاع رسانی را با دگرگونی هایی اساسی مواجه سازد. کتاب های الکترونیکی علاوه برمتن‏‎، صوت وتصاویررا نیز شامل میشوند. بعلاوه می توانند درقالب فایل هایی که می تواند در رایانه اجرا شود مانند قالب های Word Text ،HTML ،PDF درآیند.

ویراستاری کتاب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط