امروزه خرده فروشی فرآیند فروش کالا به طور مستقیم به مشتریان است. خرده فروش به کسی میگویند که تجارت خود را یا از طریق فروشگاه فیزیکی و یا از طریق خرده فروشی آنلاین انجام می‌‌دهد. شرکت‌های آمازون وعلی‌بابا بزرگترین خرده‌فروشی‌های آنلاین دنیا هستند، نسل قبل‌تر آنها والمارت در آمریکا و تسکو در فرانسه از بزرگترین و باسابقه‌ترین خرد‌ه‌فروشی‌های فیزیکی دنیا هستند.

یکی از مهمترین مزیت‌های خرده‌فروشی برای مشتریان قمیت‌های پائین‌تر نسبت به بازار است که عمدتا به دلیل حذف واسطه‌های فروش است. اگر شما به دنبال راه اندازی کسب و کاری هستید خرده فروشی آنلاین ایده جالبی میتواند باشد کافی است با راه اندازی سایت و شبکه های اجتماعی به معرفی محصول و شرکت خود بپردازید و از این طریق به راحتی کسب درآمد کنید.

خرده فروشی آنلاین

یک خرده فروش، خدمات زیادی را به مصرف‌کنندگان ارائه میدهد. معمولا عمده فروشان کالاهای خود را از تولیدکنندگان دریافت می‌‌کنند و خرده فروشان کالاها را از عمده فروشان دریافت کرده و سپس اقدام به فروش کالاها به مصرف‌کننده می‌‌کنند. کلیه کار انبارداری و ذخیره‌سازی، به دست خرده فروشان انجام می‌‌گیرد. این بخشی از کل فرآیند تولید و فروش محصول است.

فریلنسر ایده جالب برای کسب و کارحتما این به این مطلب هم سربزنید: فریلنسر ایده جالب برای کسب و کار
امروزه وب‌سایت‌هایی وجود دارند که به افراد این فرصت را می‌دهند تا مهارت‌هایشان را معرفی کنند و نمونه کارهایشان را در آنجا ثبت کنند تا کارفرمایان بتوانند آن‌ها را بر اساس نیازهای مجموعه خود انتخاب نمایند. افراد می‌توانند درشبکه‌های اجتماعی کارشان را معرفی کنند.

خرده فروشی آنلاین مزیا و معایبی دارد.

مزایای خرده فروشی آنلاین عبار تند از:

  • مشتریان می‌‌توانند در وقت خود صرفه جویی کنند.
  • مشتری می‌تواند در هر زمان و از هر کجا خرید انجام دهد.
  • اطلاعات دقیقی در مورد محصول مورد نیاز، در سایت بصورت آنلاین در دسترس است که به مشتری کمک می‌کند تا تصمیم خرید را بگیرد.
  • خرده فروشی آنلاین شرایط پرداخت آسان مانند پرداخت آنلاین را ارائه می‌ دهد.

مضرات خرده فروشی آنلاین عبارتند از :

  • ممکن است مشتریان از کیفیت محصولاتی که بصورت آنلاین ارائه می‌‌شوند، اطمینان نداشته باشند.
  • عدم اطمینان از درگاه پرداخت و سوء استفاده از کارت‌های اعتباری وجود دارد.
  • برخی از مشتریان می‌‌خواهند محصولی را که خریداری می‌‌کنند، از نزدیک ببینند. اما در خرده فروشی آنلاین مشتری فقط با نگاه کردن به تصویر باید تصمیم‌گیری ‌‌کند.
  • محصول همان ساعت در دسترس نیست و مشتری مجبور است مدتی صبر کند تا محصول در دستش برسد.

خرده فروشی انلاین چیست

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط