• حداقل سرمایه : 50 تومان
  • زمان بازدهی: کوتاه مدت
  • بازار هدف : عموم مردم
ایده ما ساخت سطل زباله های هوشمند با ظرفیت بیشتر ، بو و آلودگی کمتر است .این نوع سطل زباله با کمک انرژی خورشیدی پس از اینکه پر شود و یا بوی بد بگیرد با ارسال سینگال به ماموران شهرداری اطلاع می دهد تا خالی اش کنند . سطل زباله ها وای فای دارند و همه می توانند به آن متصل شوند .

این نوع سطل زباله با کمک انرژی خورشیدی پس از اینکه پر شود و یا بوی بد بگیرد  با ارسال سینگال به ماموران شهرداری اطلاع می دهد تا خالی اش کنند .

سطل زباله ها وای فای دارند و همه می توانند به آن متصل شوند .

این طرح نه تنها وای فای مورد نیاز مردم را فراهم می کند بلکه این امکان را فراهم می کند که مسئولان شهر بتوانند داده های مربوط به زباله ها را در سطح شهر راحت تر جمع آوری کرده و با ارائه هشدارها و اعلان هایی در سطح شهر مدیریت بهتری بر زباله ها داشته باشند .

این طرح مخصوصا برای سطل های زباله که خارج از شهرن مثل مکان های تفریحی که اکثرا مشاهده میکنیم لبریز از زباله هستن ایده بسیار جذابیه

سطل زباله هوشمند

طرح سطل زباله هوشمند اولین بار در سال 2015 در نیویورک ، توسط شرکتی به نام بیگ بلی اجرا شد .

نیویورک شهری شلوغ و توریستی است که بیش از 8 میلیون جمعیت دارد و با استفاده از این فناوری مشکل حجم بالای زباله و جمع آوری آن ها در این شهر شلوغ تا حد زیادی برطرف شد .


** وقت شما برای ما بسیار ارزشمند است **

** مطالبی که در ادامه میخوانید صرفا برای سئو بوده و ارزش مطالعه ندارد **

زباله

زباله یا پسماند به مواد جامد ، مایع و گاز (غیر از فاضلاب) گفته می شود که به طور مستقیم یا غیر مستقیم حاصل از فعالیت انسان است .  


زباله


اگر از دوست داران طبیعت هستید توصیه می کنیم مقاله هوش مصنوعی جهت جمع آوری فیلتر سیگار های پراکنده در سواحل ، ایده ای متفاوت برای حفاظت از طبیعت را مطالعه کنید .

انواع زباله

    زباله های شهری

به زباله هایی گفته می شود که به طور معمول از فعالیت های روزمره انسان ها در شهرها ، روستاها و خارج از آنها از زباله های خانگی و نخاله های ساختمانی تولید می شوند . 

    زباله های پزشکی

به زباله هایی گفته می شود که به طور کلی از وسایل عفونی و زیان آور از جمله بیمارستان ها ، مراکز بهداشتی ، درمانی ، آزمایشگاه های تشخیص طبی و بقیه مراکز مشابه تولید می شوند .

    زباله های خطرناک

به زباله هایی گفته می شود که دارای ویژگی های خطرناک از جمله سمی ، بیماری زایی ، قابلیت انفجار و اشتعال ، خورندگی یا مشابه آن که به مراقبت ویژه نیاز دارند . 

    زباله های ویژه

به زباله هایی گفته می شود که از قبیل پزشکی ، عادی ، صنعتی و کشاورزی که به مدیریت خاصی نیاز دارند .

    زباله های صنعتی

به زباله هایی گفته می شود که ناشی از فعالیت های صنعتی و معدنی  و پالایشگاهی ، صنایع گاز ، نفت و پتروشیمی و نیروگاهی است . 

    زباله های دام و طیور

 به زباله هایی گفته می شود که ناشی از فعالیت های کشاورزی  ، فضولات ، لاشه حیوانات (دام-طیور-آبزیان) محصولات کشاورزی فاسد و غیر قابل مصرف است .

پیشنهاد میکنیم مطلب سرمایه گذاری در بازار تولید کلید برق و پریز بخوانید .

افزایش زباله در شهرها و روستاها

جمع کل زباله های ذکر شده در بالا تبدیل می شود به روزانه 3/5 میلیون تن زباله در جهان .

افزایش تولید زباله در شهر و روستا از یک صد سال گذشته هزار و پانصد برابر شده است .

درحالی که صد سال گذشته تولید زباله در شهر ها و روستاهای جهان روزانه 300 هزار تن بود این رقم با گذشت یک قرن به 3/5 میلیون تن رسیده است .

اشتباه رایج در مورد زباله ریختن

مردم همیشه فکر می کنند برای این که چیزی اتفاق بیوفتد حتما باید کارهای بزرگ کرد .

همین موضوع باعث شده مردم ریختن آشغال های ریز و درشتشان در سطح زمین را جدی نگیرند و وقتی به آنها تذکر می دهی بگویند : الان با ریختن همین زباله من کل جهان خراب می شود؟/الان با نریختن زباله ام تمام مشکلات زباله ها در جهان حل می شود؟


زباله ریختنبا اینکه نمی دانند ریختن همین زباله های به نظر کوچک باعث جمع شدن انبوهی زباله می شود که بیشترش در گوشه کنار شهر و طبیعت باقی می ماند .

حجم زباله ها روز به روز بیشتر می شود و مردم هیچ اقدام خاصی جز بیشتر ریختن زباله هایشان نمی کنند .

مشکلات سطل زباله های عمومی شهر و روستا

    تعداد کم سطل ها در شهرها و روستاها

    جمع آوری سازمان دهی نشده کارگران شهرداری و دهیاری


فراوانی زباله ها


و همه اینها منجر به آلودگی و بوی بد بیشتر می شود .

تمامی شهرها و روستاها نیاز وافری به سطل زباله ای دارند که ظرفیت بیشتر ، بو و آلودگی کمتر دارد .

ایده ما

ایده ما ساخت سطل زباله های هوشمند با ظرفیت بیشتر ، بو و آلودگی کمتر است .

پیشنهاد می کنیم مقاله  تولید شرآلات و سینک های ظرفشویی ، ایده ای جذاب و سود آور را بخوانید .

اگر به رباتیک علاقه دارید توصیه می کنیم مطلب ماوس رباتیک هوشمند را مطالعه کنید .

 اشتباه رایج در مورد سطل زباله های هوشمند

    نام این سطل زباله را سطل زباله شهری هم می نامند  و شاید بخاطر همین پسوند شهری ست که در نظر مردم محدود و منحصر به شهرها می شود اما این درست نیست و  می تواند در هر مکان برای کنترل انباشت زباله و انتقال ساده آنها استفاده 

شود .

     همانطور که یکبار دیگر گفته شد مردم فکر می کنند برای این که چیزی اتفاق بیوفتد حتما باید کارهای بزرگ کرد به همین خاطر این نوع سطل زباله را بی ارزش می دانند و توقع دارند یک چیزی اختراع شود که تمام مشکل زباله های جهان را حل کند غافل از اینکه همین فناوری های کوچک و آشغال نریختن های کوچک است که با پایداری و نظم منجر به حل این مشکل می شود .

شما با به کار گرفتن این فناوری کمک بزرگی به زمین می کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط