• حداقل سرمایه : 200 تومان
  • زمان بازدهی: کوتاه مدت
  • بازار هدف : عموم مردم
اگر فردی تو روستا، ” Săpânța ” در رومانی زندگی کند و بمیرد، سهمش یک سنگ قبر آبی و رنگی رنگی میشود که روی مقبره اش اتفاقی که موجب مرگ وی شده بصورت تصویری کارتونی در بالای قبر او ترسیم شده و افرادی که به مرگ طبیعی دچار شده اند شغل آنها نقاشی شده است.

شما می توانید قبرستان شاد و پرانرژی را در کشور رومانی مشاهده کنید که در میان مردگان و دفن شدگان چه شادی برپا است. بله این واقعیت دارد، تو رومانی یه قبرستان هست با سنگ قبرهای آبی، همین رنگ باعث شده تا به آن قبرستان آبی هم بگویند.در این قبرستان بر روی هر مقبره اتفاقی که موجب مرگ صاحب قبر شده بصورت تصویری کارتونی در بالای قبر او ترسیم شده و افرادی که به مرگ طبیعی دچار شده اند شغل آنها نقاشی شده است.

شادترین قبرستان دنیا

شادترین قبرستان دنیا


البته این به معنی سوگواری نکردن نیست، سوگواری می کنن، اما به روش خودشون، ریشه این ماجرا اما به سال ۱۹۳۵ بر میگرده، زمانی که ” استن لون پاتراس ” نجار روستا، وظیفه ساختن صلیب از چوب بلوط و نقاشی کردن اون رو داشته، رسم اینطوری بوده که بعد از سوگواری سه روزه، محلی ها تو کافه جمع میشدن و خاطرات و نظرهاشون رو درباره فرد متوفی و یا نحوه مرگش بازگو میکردن، اینجا بود که پاتراس سرپا گوش میشد و به دنبال سوژه برای نقاشی و شعر روی سنگ قبر بود.

نحوه مرگ نقاشی شده روی سنگ قبر

او صلیب رو آبی رنگ میکرد، روی اون نقاشی مرتبط به زندگی فرد متوفی رو می کشید، دور اون رو پر از گل های رنگارنگ می کرد و در نهایت هم شعری طنز اما تلخ می نوشت!شعر هایی که گاهی غم و مرگ زود هنگام رو بیان میکردن. نکته جالب و قابل توجه این است که همه با لبهایی خندان ازآنها خارج می شوند زیرا بر روی هر قبر خاطره ای خنده دار از مرده نوشته شده است و فضا آمیخته با رنگ های شاد به ویژه آبی این خنده را افزون میکند.

ساخت انیمیشنحتما این به این مطلب هم سربزنید: ساخت انیمیشن
ساخت انیمیشن علاوه بر کلی متقاضی و درآمد بالا منجر به کلی پیشرفت و ترقی مالی می شود.

درواقع این برخورد اهالی با مرگ، به باور اونها برمی گردد، باوری که زندگی بعد از مرگ رو حیاتی جاویدان و پر از شادی می دونه، بنابراین این واقعیت رو می پذیرن و خیلی سختش نمیگیرن.نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط