• حداقل سرمایه : 50 تومان
  • زمان بازدهی: کوتاه مدت
  • بازار هدف : کودک - بزرگسال
در توئیت یک کاربر عنوان شد که در کشور کانادا یک نفر با ایده جالبی خانه سالمندان را با یک پرورشگاه کودکان ادغام کرده است و نتیجه این اقدام فوق العاده بوده است. این حرکت جالب باعث شده سالمندان از تنهایی خود خارج شده و به واسطه همنشینی و بازی با کودکان، روحیه بهتری پیدا کنند همچنین کودکان نیز از داشتن والدین جدید و با محبت خود، احساس آرامش و امنیت بیشتری پیدا کرده اند.

زمانی که سقف مهدکودک، و سقف خانه سالمندان مشترک است، جادو فراوان است.

به گزارش خبرگذاری، بیان شد: که در کشور کانادا یک نفر با ایده جالبی خانه سالمندان را با یک پرورشگاه کودکان ادغام کرده است و نتیجه این کار شگفت انگیز بوده است. این ادقام جالب باعث شده سالمندان دیگر احساس تنهایی  و رها شدن نداشته باشند و به واسطه همنشینی و بازی با کودکان، روحیه بهتری پیدا کنند که این کار باعث شده سطح امید به زندگی آنها نیز افزایش یابد.

همچنین کودکان نیز از داشتن والدین جدید و با محبت خود، احساس آرامش و امنیت بیشتری پیدا کرده اند.

انها میگویند:ادغام توانبخشی با کودکان تنها عنصر دیگری است که ما برای حرکت سالمندان از آن استفاده می کنیم. آنها واقعاً به بچه ها پاسخ می دهند. این بسیار نشاط‌آور است.»

راه مناسب برای پرکردن شکاف نسلی

انجام این کار ممکن است به عنوان یک راه شگفت‌انگیز جدید برای پر کردن شکاف نسلی به نظر برسد.

 

نانسی روسکو، که سرپرست مهدکودک به عنوان مدیر برنامه آموزش اولیه و مراقبت از کودکان در غرب شهر است، می‌گوید: «این یک راه فوق‌العاده برای کودکان است تا همدلی و درک نیازهای دیگران را توسعه دهند.

ایده تاسیس کانون خلاقیت کودک و نوجوانحتما این به این مطلب هم سربزنید: ایده تاسیس کانون خلاقیت کودک و نوجوان
کانون خلاقیت کودک و نوجوان میتواند با جذب نیروی جوان و خلاق در حوزه های مختلف هنری و آموزشی، به برگزاری کلاس های تلفیقی و نوآورانه بپردازد.یکی از بهترین ایده های برگزاری کلاس ها، آموزش از طریق حل مساله است، به این صورت که مربیان کودکان را با مساله ای درگیر میکنند و از آنها میخواهند تا هرکدام به شیوه های متفاوت و مطلوب خود به حل مساله بپردازند، از این طریق با استعداد ها و علایق کودکان آشنا شده و به آنها فرصت خلاقیت و نوآوری میدهند.

دکتر سمیر سینها، مدیر طب سالمندان در کوه سینا و بیمارستان های شبکه بهداشت دانشگاهی از طرفداران بزرگ این مفهوم است.دکتر سینها میگوید:تحقیقات زیادی نشان می دهد که سالمندانی که از نظر اجتماعی درگیر هستند از سلامت بهتری برخوردار هستند. او خاطرنشان می کند که آنها کمتر احساس تنهایی یا افسردگی می کنند و تمایل به کاهش فشار خون و تاخیر در زوال شناختی دارند.

سینها، که در سال 2012 به عنوان رهبری استراتژی سالمندان استان منصوب شد، می گوید: «علاقه و حمایت فزاینده ای برای آنچه ما فعالیت های بین نسلی می نامیم وجود دارد - مفهوم گرد هم آوردن نسل ها برای ارتقای ارتباط بین نسلی». همچنین می تواند به مبارزه با پیری کمک کند.

نلسون ریبیرو، مدیر کیپلینگ اکرز، می‌گوید در حالی که این ترتیب فرصت‌های فوق‌العاده‌ای را هم برای کودکان و هم برای سالمندان ارائه می‌دهد، اما برای کارکنان هم نیز نیز مفید است.

او گفت: «این امر از نظر مراقبت نتایج بهتری به همراه دارد. وقتی روزهای سختی را سپری می‌کنید یا مشکلی پیش می‌آید و آن بچه‌های کوچک را می‌بینید که بازی می‌کنند و لبخند می‌زنند، این فقط روز شما را می‌سازد.»

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط