کودکان و نوجوانان از نظر فعالیت شکوفایی ذهنی و انرژی بدنی بهترین اوقات زندگی را تجربه میکنند؛ این سن فرصتی عالی برای کشف استعدادها و پرورش آنهاست و والدین توجه ویژه ای به فعالیت های فوق برنامه فرزندانشان در این سنین دارند. آیا مدارس پاسخگوی طبع خلاقانه کودکان و نوجوانان هستند؟ یا به علت محدودیت های برنامه ای و سیستم آموزشی معمولا آن ها را نادیده میگیرند؟ ایده تاسیس کانون خلاقیت کودک و نوجوان به این مساله میپردازد.

بسیاری از والدین فرزندانشان را در کنار مدارس سمت کلاس های اوقات فراغت، مثل کلاس های ورزشی، زبان ، نقاشی و ... میفرستند اما زیاد شدن این کلاس ها و تداخل برنامه هایشان کودکان و نوجوانان را خسته و بی حوصله میکند؛ علاوه بر این که شیوه ها و متد های آموزشی این کلاس ها هم تفاوت چندانی با مدارس ندارد.

ایده تاسیس کانون خلاقیت کودک و نوجوان

مرکز شتابدهنده استارتاپ های اجتماعی حتما این به این مطلب هم سربزنید: مرکز شتابدهنده استارتاپ های اجتماعی
این مراکز می‌توانند در کنار پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی فعالیت کنند و با تمرکز مالی و برنامه اقتصادی دقیق تری اهداف خود را دنبال کنند...

ایده تاسیس کانون خلاقیت کودک و نوجوان از آنجایی شروع میشود که تمام پژوهشگران تربیتی و روانشناسان کودک و نوجوان امروزه ثابت کرده اند که یادگیری باید از طریق متد ها و روش های گوناگون و خلاقانه صورت گیرد و کودک و نوجوان را با فرایند های حل مساله روبه رو کند. این کانون میتواند با جذب نیروی جوان و خلاق در حوزه های مختلف هنری و اموزشی به برگزاری کلاس های تلفیقی و نوآورانه بپردازد.

کانون خلاقیت کودک و نوجوان

یکی از بهترین ایده های برگزاری کلاس ها، آموزش از طریق حل مساله است؛ به این صورت که مربیان کودکان را با مساله ای درگیر میکنند و از آنها میخواهند تا هرکدام به شیوه های متفاوت و مطلوب خود به حل مساله بپردازند؛ از این طریق با استعداد ها و علایق کودکان آشنا میشوند و به آنها فرصت خلاقیت و نوآوری میدهند.

این کانون میتواند با استفاده از تجربیات روانشناسان و مربیان و کودک و نوجوان از بهترین روش های آموزشی بهره مند شود و فضایی شاد و سرشار از خلاقیت را برای کودکان و نوجوانان فراهم کند.

ایده تاسیس کانون خلاقیت

نظر شما درمورد این ایده چیست؟ به نظر شما تاسیس یک کانون خلاقیت کودک و نوجوان چقدر در پرورش روحیه نوآوری کودکان موثر است و چه برنامه هایی میتواند داشته باشد؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط