• حداقل سرمایه : 30 تومان
  • زمان بازدهی: کوتاه مدت
  • بازار هدف : عموم مردم
کره جنوبی خیابان های رنگی رنگی بسیار زیبایی دارد که در هنگام خیس شدن نمایان میشود. هدف از اجرای این طرح جلوگیری از افسردگی در روزهای بارانی است ! تصور کنید در هوای بارانی نقاشی های رنگی جذابی به چشممان بخورد !

 هنر درمانی تکنیکی است که ریشه در این ایده دارد که بیان خلاق می تواند باعث بهبودی و بهزیستی ذهنی شود. با خلق هنر یا دیدن هنر دیگران، به افراد در کشف احساسات، توسعه خودآگاهی، مقابله با استرس کمک می کند، عزت نفس را تقویت می کند و روی مهارتهای اجتماعی کار می کند. هنر می تواند ابزاری مؤثر در درمان سلامت روان افراد باشد.گروهی از طراحان خلاق در کشور کره جنوبی با همکاری که با شرکت رنگ پنتون داشتند، ابتکاری در رنگ‌آمیزی خیابان‌های خود در زمانی که باران می‌بارد به نمایش گذاشتند. این پروژه که بادهای موسمی نام گرفت مختص فصل هایی از سال است که بارندگی است و خیابان‌ها مرطوب و خیس می‌شوند. در کره جنوبی شهر سئول سه هفته پشت سر هم باران می‌بارد و در این زمان است که طرح‌ها و نقش‌هایی که هنرمندان با رنگ‌های هیدرو کرومیک و طرح‌های توپوگرافی بر روی زمین کشیده‌اند نمایان شده که درواقع جریان‌های آب همراه با چاله‌های خیابان‌ها بارنگ و طرح پر می‌شوند.

خیابان های رنگی 

انگیزه از انجام این طرح، مبارزه با آن روزها غم‌انگیز بارانی است که در سئول با ایجاد نقاشی‌های پر جنب‌وجوش بزرگ در خیابان شادی را به مردم انتقال دهند. طرح‌ها به‌گونه‌ای الهام گرفته از فرهنگ کره جنوبی که تأکید بر اهمیت جریان رودخانه‌ها و رنگین‌کمان از ویژگی‌های ماهی کره جنوبی، لاک‌پشت‌ها و حتی یک نهنگ صورتی غول است. است که در آن صحنه‌های دریایی و استخر آبی روشن با لاک‌پشت و ماهی به تصویر کشیده شده است.


چراغ راهنمایی کف خیابانحتما این به این مطلب هم سربزنید: چراغ راهنمایی کف خیابان
مقامات شهری روسیه برای کاهش تصادف عابران پیاده در خیابان‌ها، چراغ راهنمایی را به کف خیابان‌ها آوردند. این طرح باعث نجات جان شهروندان موبایل به دست شده و آنها بدون بالا آوردن سر خود میتوانند از قرمز شدن یا سبز شدن چراغ مطلع شوند.


دیدن نقاشی‌های کف خیابان کره جنوبی به هنگام بارندگی برای خیلی از افراد جذاب است بنابراین می‌توان یک بلیت گرفت و به سئول رفت و در یک روز بارانی چتری به دست گرفت و در خیابان‌ها قدم زد و عکس گرفت.

یک مقاله در سال 2017 نشان داد که هنر نمایش داده شده در محیط شهر، باعث شد که شهروندان احساس امنیت کنند. همچنین در بهبود جامعه پذیری و حفظ هویت در خارج از خانه نقش داشته است. هزاران سال است که مردم برای برقراری ارتباط، بیان و بهبودی خود بر هنر متکی هستند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط