• حداقل سرمایه : 20 تومان
  • زمان بازدهی: کوتاه مدت
  • بازار هدف : عموم مردم
شطرنج سه نفره بالاخره ایجاد شد و هم اکنون سه نفر میتوانند با هم بازی کنند. این شطرنج به صورتی است که هر نفر میتواند به طور هم زمان با دو نفر دیگر رقابت کند یا با چینش خاص مهره هایش از مهره های رقیب به نفع خودش و یا علیه مهره های دیگری استفاده کند.

بعد از مدت ها تلاش برای ایجاد قوانین شطرنج سه نفره بالاخره این قوانین ایجاد شد و در حال حاضر سه نفر میتوانند با هم شطرنج بازی کنند. این شطرنج به شیوه ایی است که هر نفر میتواند به طور هم زمان با دو نفر دیگر رقابت کند یا با چینش خاص مهره هایش از مهره های رقیب به نفع خودش و یا علیه مهره های دیگری استفاده کند.

اگر کمی به طرح دایروی این شطرنج سه‌نفره دقت کنید خود نیز به این نکته پی خواهید برد که بازیکنان به دلیل قرارگیری در کنار هم با چالش‌های رقابتی!! روبرو خواهند بود اما خالق این طرح به همین دلیل دست بکار شده و قوانین خاصی را در این خصوص به قوانین مرسوم شطرنج افزوده است.


کافه شطرنجحتما این به این مطلب هم سربزنید: کافه شطرنج
کافه شطرنج ، مکانی که دور هم جمع میشن و در کنار قهوه خوردن شطرنجشون رو بازی میکنن .


به طور مثال شما بر روی صفحه این شطرنج شاهد خطوطی هستید که تا مرکز دایره پیش آمده و بازگشته‌اند و این دقیقا همان مسیری است که بازیکنان حق تردد و احتمالا بازگشت به خانه خود را دارند تا از حرکت‌های انتحاری علیه همسایگان در اولین حرکت جلوگیری لازم بعمل آید. در اولین حرکت هر مهره شما حق تردد به حریم همسایگان خود را ندارید و در واقع ظاهرا جنگ اصلی از حرکت دوم آغاز می‌شود.

روش جدیدی ازبازی شطرنج

شطرنج سه‌نفره که احتمالا به همین نام مرسوم خواهد شد اکنون در فروشگاه اینترنتی آمازون به قیمت ۴۳ دلار به فروش گذاشته شده است که شامل صفحه دایره‌ای شکل و مهره‌های هر سه طرف است.به نظر می‌رسد اگر این شطرنج چند سال زودتر عرضه می شد، شاید ترکیب تیم دو نفره و تبانی دو استاد بزرگ شطرنج یعنی گری کاسپاروف و بابی فیشر می‌توانست ابررایانه شرکت آی.بی.ام را شکست دهد.مزیت برجسته دیگر این شطرنج از نظر من رنگ مهره‌های آن است که شاید به دعوای چندین ساله خواهر و برادرها در انتخاب رنگ مهره‌ها پایان دهد!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط