آژانس مسافرتی به شرکتی خصوصی گفته می‌شود، که در زمینه ارائه خدمات گردشگری و خدمات عمومی فعالیت می‌نماید.شرکت های گردشگری عموما اشخاصی را استخدام میکنند و به تورهایی مسافرتی میفرستند که به آنها تورلیدر گفته میشود. تورلیدر شخصی است که مسئولیت سفر گروه مسافران در تور را به عهده دارد. به عبارتی دیگر تورلیدر از ابتدا تا انتهای سفر همراه مسافران، موظف است طبق برنامه‌ای که آژانس تعیین کرده است سفر را اجرا کند و در سفر مسئولیت دادن اطلاعات کافی به مسافران را دارد؛ یک راهنما باید از اطلاعات کافی در زمینه برگزاری سفر و مقاصد و همچنین مسیرها را داشته باشد.

 به صورت کلی همه افراد می‌توانند راهنما یا تور لیدر باشند اما برای اینکه بتوانند در این زمینه موفق شوند، لازم است ویژگی‌ها و علایقی متناسب با آن داشته باشند. باید هماهنگی های لازم را با وسیله نقلیه، هتل، رستوران  انجام دهد و همه کارهای سفر مثل زمانبندی، انتخاب مسیر را مدیریت و برنامه ریزی کند.

ایده های کار و کسب درآمد در سفرحتما این به این مطلب هم سربزنید: ایده های کار و کسب درآمد در سفر
سفر رفتن بسیار شگفت انگیز است و تعداد افرادی که به سفرهای طولانی دور دنیا یا کشور خود میروند زیاد است. خیلی‌ها در همان مرحله اول آرزوی سفردارند و با ترس‌هایی مختلف که شاید مهم‌ ترین آن هزینه سفر و نداشتن پول کافیست تا افراد بیخیال شوند ویا یکی دیگر از دلایلی که افراد را از سفر به خصوص سفرهای خارجی بازمی‌دارد، کارمند بودن و ترس از دست دادن شغلشان یا نداشتن مرخصی است. دسته ای از افراد هستند که برای جور کردن هزینه های سفر خود دنبال کسب درآمد هستند. کار در سفر یکی از روش های کسب درآمد است که افراد به وسیله آن میتوانند هم سفر کنند و هم هزینه های تفریح و سفر خود را دربیاورند.

راه اندازی شرکت مسافرتیموفق ترین کسب و کارهای سفر کدامند؟

اغلب افراد دوست دارند خود کاری راه اندازی کنند تا اینکه برای کسی کار کنند. این افراد میتوانند به دنبال ایده خلاقانه راه اندازی شرکتی باشند که مسافران باتجربه را گرد هم آورده و از آنها به عنوان تورلیدراستفاده کنند. تور لیدرها مرتب به سفر می روند و در این راه تجربه های تازه ای پیدا می کنند. بازدید از جاذبه های فرهنگی و طبیعی شهرهای مختلف افراد را با زیبایی ها و آثار دنیا آشنا می کند و نه تنها برای سفرهای مختلف از آژانس های مسافرتی حقوق می گیرند بلکه کلیه هزینه های مسافرت مثل هزینه رفت و آمد، هتل و غذای آنها هم از طرف آژانس پرداخت می شود. شما میتوانید با راه اندازی این شرکت آموزشی و برگزای کلاس ها و دوره ها به افرادی که دوست دارند در این زمینه کار کنند آموزشهای کامل را بدهید و از این طریق نیزکسب درآمد کنید. این ایده میتواند بسیار سودآور،خلاقانه و درآمدزا باشد.

چگونه تورلیدر باشیم؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط