• حداقل سرمایه : 2000000000 تومان
  • زمان بازدهی: طولانی مدت
  • بازار هدف : کودک - نوجوان - جوان - میانسال - سالمند
آژانس مسافرتی، به شرکتی خصوصی گفته می‌شود که در زمینه ارائه خدمات گردشگری و خدمات عمومی فعالیت می‌نماید. شرکت های گردشگری عموما اشخاصی را استخدام میکنند و به تورهایی مسافرتی میفرستند که به آنها تور لیدر گفته میشود.

تور لیدر شخصی است که مسئولیت سفر گروه مسافران در تور را به عهده دارد. به عبارتی دیگر، تور لیدر از ابتدا تا انتهای سفر همراه مسافران، موظف است طبق برنامه‌ای که آژانس تعیین کرده است، سفر را اجرا کند و در سفر مسئولیت دادن اطلاعات کافی به مسافران را دارد؛ یک راهنمای سفر، باید از اطلاعات کافی در زمینه برگزاری سفر، مقاصد و همچنین مسیرها برخوردار باشد.          

راه اندازی شرکت مسافرتیموفق ترین کسب و کارهای سفر کدامند؟


به صورت کلی، همه افراد می‌توانند راهنما یا تور لیدر باشند اما برای اینکه بتوانند در این زمینه موفق شوند، لازم است ویژگی ‌ها و علایقی متناسب با آن داشته باشند. باید هماهنگی های لازم را با وسیله نقلیه، هتل، رستوران و ... انجام دهند و همه کارهای سفر مثل زمانبندی، انتخاب مسیر و ... را مدیریت و برنامه ریزی کنند. 


اغلب افراد دوست دارند خود کاری راه اندازی کنند تا اینکه برای کسی کار کنند. این افراد میتوانند به دنبال ایده خلاقانه راه اندازی شرکتی باشند که مسافران با تجربه را گرد هم آورده و از آنها به عنوان تور لیدر استفاده کند. 


ایده های کار و کسب درآمد در سفرحتما این به این مطلب هم سربزنید: ایده های کار و کسب درآمد در سفر
سفر رفتن، تجربه بسیار شگفت انگیزی است و تعداد افرادی که به سفرهای طولانی دور دنیا یا کشور خود میروند، زیاد است. بسیاری از افراد، آرزوی سفردارند ولی با ترس‌های مختلف که شاید مهم‌ ترین آن ها، هزینه سفر و نداشتن پول کافی باشد، افراد بیخیال می شوند. یکی دیگر از دلایلی که افراد را از سفر، به خصوص سفرهای خارجی باز می‌دارد، کارمند بودن و ترس از دست دادن شغل یا نداشتن مرخصی کافی می باشد.


تور لیدرها مرتب به سفر می روند. بازدید از جاذبه های فرهنگی و طبیعی شهرهای مختلف، افراد را با زیبایی ها و آثار دنیا آشنا می کند و در این راه تجربه های تازه ای پیدا می کنند. 


راهنماهای سفر، نه تنها برای سفرهای مختلف از آژانس های مسافرتی حقوق می گیرند، بلکه کلیه هزینه های مسافرت مثل هزینه رفت و آمد، هتل و غذای آنها هم از طرف آژانس پرداخت می شود. 

چگونه تورلیدر باشیم؟

کسب و کار پرداخت پس از سفر


شما میتوانید با راه اندازی این شرکت آموزشی و برگزای کلاس ها و دوره ها به افرادی که دوست دارند در این زمینه کار کنند، آموزشهای کامل و لازم را داده و از این طریق کسب درآمد کنید. این ایده میتواند بسیار سودآور، خلاقانه و جذاب باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط