امروزه، یکی از محور‌ها و شاخص‌های اصلی پیشرفت و تعالی هر جامعه دانایی به شمار می‌رود. دانسته‌های افراد یا با مطالعه اطلاعات موجود و یا به وسیله پژوهش‌هایی که خود انجام می‌دهد، به دست می‌آید.

کتابخانه ها به عنوان مراکز اصل یگردآوری منابع اطلاعاتي ابزار لازم را برای پژوهشگران فراهم مي کنند، هيچ پژوهشی نميتواند بدون برقراری ارتباط با پيشينه پژوهشی در حوزه موضوعی خود موفق باشد. همه پژوهشگران نيازمند آگاهی از فعاليت هايي هستند که قبلا در حوزه موضوعی آنان اتفاق افتاده و يا در زمان حال در جريان است. اين آگاهی از طريق دسترسی به منابع اطلاعاتي قابل انجام است. 

یکی از ایده های کسب و کار خلاقانه پژوهشگری است که میتوان با کار درست و هدفمند بودن در این حوزه بسیار موفق شد.

چگونه پژوهشگر شویم؟

چگونه میتوان یک پژوهشگر موفق شد؟

يک پژوهشگر موفق کنجکاو است و موشکافانه به پديده های اطراف خود نگاه میکند. او نسبت به آن چه در اطرافش مي گذرد حساس است و ذهني پرسشگر دارد و به دنبال پاسخ سوالهای خود میرود و برای انجام پژوهش خود، از روش هاي علمي و پذيرفته شده استفاده مي کند، پژوهشگر موفق مهارت های لازم برای يافتن منابع اطلاعاتي مورد نيازش را دارد. اين منابع را میتوان از محل هاي مختلف مثل کتابخانه ها، شبکه های رايانه ای به دست مي آيند. او به خوبی مي تواند در اين منابع به جستجو بپردازد و با مطالعه در آن زمينه فعاليت کند. کار گروهي در پژوهش ها اهمیت خاصی دارد و با همکاری يکديگر خیلی بهتر کار خود را انجام میدهند. آنان نتايج يافته های خود را منتشر ساخته و در اختيار ساير محققان قرار مي دهند. 

ویراستاری ایده‌ای خلاقانه و پولسازحتما این به این مطلب هم سربزنید: ویراستاری ایده‌ای خلاقانه و پولساز
ویراستاری نوعی هنر نویسندگی است، زیرا ویراستار با مهارت خود در نگارش و تسلطی که بر دستور زبان دارد می‌تواند هر نوشته‌ای را مرتب کرده، خطاهای آن را تصحیح و به آن نظم دهد. زمانی که شما به عنوان ویراستار متنی را ویراستاری می‌کنید باید اشتباهات نگارشی و دستوری را اصلاح کنید پس باید مهارت کافی را در ویرایش متون داشته باشید این مهارت از طریق مطالعه، نوشتن و تسلط بر دستور زبان به دست می‌آید.

از دیگر نکاتی که برای پژوهشگر موفق شدن میتوان به آن اشاره کرد : هدفمند کار کنید، به جای حرف زدن عمل کنید، خلاق باشید، صبور باشید، برنامه ریزی کنید و در همایش های مختلف شرکت کنید.

پژوهشگر موفقفریلنسر ایده جالب برای کسب و کار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط