امروزه حتما شما هم با مشکلاتی از قبیل شلوغی پمپ بنزین، انتظار در صف، تلف شدن وقت و دیگر مشکلاتی که در صف بنزین برای افراد پیش می آید رو به رو شده اید. جدای از زمانی که صرف سوخت‌گیری در پمپ‌بنزین‌ها می‌شود، تعداد پمپ‌بنزین‌های موجود در شهرها کافی نیستند، درحالی که طبق استانداردهای جهانی متوسط سطح دسترسی به پمپ‌بنزین باید یک کیلومتر باشد و اکسیژنی که در رفت‌وآمد خودروها می‌سوزد، حجم بسیار بالایی است.

ایده‌ی پمپ بنزین سیار در واقع به این صورت است که به جای اینکه شما به ایستگاه سوخت بروید، ماشین سوخت به پیش شما خواهد آمد. در این ایده حتی میتوان برنامه‌ای را برای تلفن‌های هوشمند تعبیه کرد که مشتریان درخواست خود برای سوخت‌گیری به همراه موقعیت جغرافیایی را اعلام ‌کنند و کارکنان شرکت که در سطح شهر با ماشین‌های سوخت خود قرار دارند نزدیکترین به موقعیت اعلام شده اعلام آمادگی ‌کنند. 

پمپ بنزین

ایده طراحی سایت کادو چی بدم؟


همچنین میتوان قابلیتی برای این اپلیکیشن گذاشت تا  کاربران از زمان پایان سوخت گیری آگاه شوند و نسبت به پرداخت هزینه‌ی آن از طریق همان اپ اقدام کنند. کاربر از طریق نرم افزار نقشه محل خود را اعلام می‌کند. پس از تعیین مقدار سوخت مورد نیاز، نزدیک‌ترین خودرو سوخت‌رسان برای کاربر پیدا می‌شود و پس از محاسبه مقدار مسافت و هزینه سوخت مورد نیاز، نوع پرداخت و شماره راننده خودرو سوخت‌رسان برای کاربر ارسال می‌شود .همچنین راننده نیز آدرس و شماره شخص درخواست کننده را دریافت می‌کند و پس از رسیدن به مقصد با رعایت اصول ایمنی مربوطه، سوخت‌رسانی را انجام و کاربر نیز پرداخت را به صورت نقدی یا آنلاین انجام می‌دهد و در نهایت میزان رضایت‌مندی خود را در نرم افزار اعلام می‌کند.


ایده استارتاپ راه اندازی کافه سیارحتما این به این مطلب هم سربزنید: ایده استارتاپ راه اندازی کافه سیار
کافه و کافه گردی چند سالی است که بسیار رونق گرفته است وافراد زیادی هستند که ترجیح می دهند روزی چند ساعت در کافه های شهر وقت بگذرانند و یا با دوستانشان خوش بش کنند؛ همین موضوع باعث شده است تا شاهد افزایش تعداد کافه ها در نقاط مختلف شهر باشیم.

این ایده نو به نظر کارآمد است و می‌تواند به افراد زیادی کمک بسزایی بکند و دیگر حتی خبری از انتظار در صف‌های طویل پمپ بنزین نخواهد بود و البته به کسانی که ممکن است در جایی که به محل سوخت گیری دسترسی نداشته باشند هم کمک کند.

پمپ بنزین سیار

طراحی اپلیکیشن کنترل هوشمند خانه ایده نو و خلاقانه


هدف اصلی از اجرای این طرح ضمن بالابردن رضایت‌مندی شهروندان، دسترسی آسان و یک‌نواخت‌تر به خدمات شهری از جمله پمپ بنزین است و با هرچه فراگیرتر شدن استفاده از این اپلیکیشن نه تنها از تردد اضافه و ترافیک در شهر جلوگیری خواهد شد بلکه موجب جلوگیری از اتلاف وقت شهروندان، کنترل آلودگی هوا و نزدیک‌تر شدن به تحقق رویای شهر هوشمند و الکترونیک می‌شود.

برای شروع این کار می‌توان با خرید یک دستگاه کامیون حامل مخزن شروع کرد. هزینه‌های طراحی و برنامه نویسی نرم افزار و تیم پشتیبانی هم به آن اضافه می‌شود. هزینه رهن دفتر مرکزی هم وجود دارد که با توجه به موقعیت آن متفاوت است.

پمپ بنزین اینترنتی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

John Doe
سعید احمدی
  • 1398/10/14 09:44:46

چقدر جالب واقعا اگر این کارو انجام بدن چقدر به شلوغی صف بنزین کمک میشه و وقت مردم هم تلف نمیشه

ایده های مرتبط