ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی، نیمکت‌‌ها، نرده و راه‌بندها، سطل‌های زباله، چراغ‌ها و علائم راهنمایی و رانندگی همگی اعضای یک خانواده هستند. خانواده‌ای که مبلمان شهری نامیده‌ می‌شوند. خانواده مبلمان شهری قرار است آلودگی بصری را کم کرده و به انسجام ذهنی و آرامش روانی شهروندانی که در میان انبوهی از تبلیغات محیطی و رفت و آمدها گرفتار آمده‌اند کمک کند.

مردم در مدت حضورشان در فضاهای شهری، به طور مرتب دنیای اطرافشان را مورد سوال قرار می‌دهند و طراح مبلمان شهری باید راه‌حل‌های جدید ارائه دهد و فرصت‌های جدیدی را با هدف بهبود کیفیت زندگی شهروندان ایجاد کند. پیش از آن‌ که شهرها به شکل امروزی درآیند مردم هر شهری در گذشته بنا به نیازهای پیرامونی خود از ابزارهای گوناگونی برای آسایش خود حتی برای زیبایی نمای خانه‌ها و محله خود از معماری بسیار ارزنده‌ای بهره می‌بردند. 

ایده های مختلف

ایده های مختلف ساخت مبلمان شهری عبارتند از:

نشیمن ها

وجود نشیمن‌ها برای سالمندان، افراد کم‌توان و کودکان ضروری است و بهترین مکان قرارگیری‌شان فضاهای پررفت و آمد است. گاهی برای این نصب می‌شوند که مردم با توقف بیشتر در آن مکان از فضای اطراف خود بیشتر لذت ببرند و فضای عمومی را برای گفتگو و تعامل آماده و تقویت کنند. 

نشیمن گاه

چراغ‌ها

مهمترین کارکرد چراغ‌ها ایجاد فضاهای اجتماعی و برآورده کردن نیازهای امنیتی است. بعد از آن نوبت کارکرد زیبایی‌شناسی می‌رسد که رنگ و روشن و خاموش شدن چراغ برای آن مورد توجه قرار می‌گیرد. وجودچراغ‌ها به ویژه در ورودی‌ها، تقاطع‌ها، پله‌ها ضروری است. 

چراغ ها

مبلمان های شهری

مبلمان های شهری هم برای فضاهای شهری بسیار مناسب هستند، و به راحتی جا به جا می شوند و مزاحمتی برای عبور و مرور ایجاد نمی کنند، و حتما باید به این نکته توجه کرد که موقع رفت و آمد نباید آن ها را تکان داد و برای مردم مزاحمت ایجاد کرد.

مبلمان شهری

ایده کسب و کار تولید دیوار زندهحتما این به این مطلب هم سربزنید: ایده کسب و کار تولید دیوار زنده
امروزه بسیاری از شرکت های بزرگ و معروف به دنبال ایده های جدید طراحی داخلی جهت ایجاد فضایی امن و آرام و چشم نواز برای کارمندان و مشتریان هستند؛ در این میان بسیاری از شرکت ها به جای صرف هزینه جهت طراحی المان های تجملی و پر زرق و برق به سراغ ایدۀ خلاقانه و جذاب دیوار زنده رفته اند.

سطل آشغال های چرخان

سطل آشغال ها اکثرا ظاهر مناسبی ندارند، و درب های آن ها بعد از مدتی به دلیل زیاد باز و بسته شدن دچار فرسودگی می شوند به همین دلیل شاید استفاده از سطل آشغال های چرخانی که با یک دسته یا اهرم به سمت شما بر می گردند، ایده بهتری است.

سطل آشغال

ایده های زیادی مانند ایده های بالا وجود دارد که شما میتوانید آن ها را طراحی و اجرا کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

John Doe
زهرا رشید
  • 1398/10/24 00:47:20

چقدر خوب میشه اگر ایده رو طراحی کنند واقعا کمک بزرگی به همه مردم میشه

John Doe
شهاب فریدی
  • 1398/10/15 13:23:54

چقدر جالب واقعا مخصوصا نیمکت های راحتی اگر بشه چقدر خوب میشه

ایده های مرتبط