امروزه به راحتی می توان به منابع آموزشی و یا نرم افزار های مربوط به ساخت انیمیشن دسترسی پیدا کرد. در ابتدای پیدایش انیمیشن دو بعُدی، شروع و یادگیری انیمیشن به مراتب سخت تر بود.

شروع یادگیری انیمشن، امروزه بسیار ساده است و با کمترین امکانات موجود هم می توان این کار را انجام داد، اما تسلط پیدا کردن و استاد شدن در این صنعت سخت است. انیمیشن سازی، ایده خلاقانه ای است که بسیار طرفدار دارد و میتواند به عنوان یک شغل برای کسب درآمد گزینه خوبی باشد. اگر شما به این حرفه علاقه دارید، میتوانید با یادگیری و آموزش آن شروع به کار کنید.

انیمیشن سازی

طراح رابط کاربری ایده جالب طراحی سایت


انیمیشن به زبان ساده یعنی خلق تصاویر متوالی برای ایجاد توهم حرکت. سازنده انیمیشن را انیماتور می گویند. انیماتور به نقاشی ها روی صفحه جان می بخشد. او می تواند انیمیشن های سینمایی، کارتون های تلویزیونی، تیزرهای تبلیغات، بازی های کامپیوتری، وب سایت‌ها و موزیک ویدئوها را بسازد. انیمیشن قالب های مختلفی از جمله دو بعدی، سه بعدی و کامپیوتری دارد. برای ساخت آن نیز روش های زیادی از جمله انیمیشن روی کاغذ، انیمیشن با بریده مقوا، انیمیشن کامپیوتری و موارد دیگر وجود دارد.


ایده خلاقانه طراح گرافیستحتما این به این مطلب هم سربزنید: ایده خلاقانه طراح گرافیست
امروزه شرکت های مختلف برای تبلیغات و کارهای خود به گرافیست نیاز دارند و این امری ضروری برای آنهاست. اغلب آنها فردی را استخدام میکنند تا کارهای آنها را انجام دهد. گرافیست در واقع کسی است که بر مبنای سفارشی که به او می دهند و با تکیه بر هنر خود، ایده ای را به کمک تصویر و حروف به مخاطبان انتقال می دهد.

انیمیشن

طراحی لوگو ایده جالب کسب و کار


اگر به دنبال یادگیری این حرفه هستید، در ابتدا توصیه می شود که نرم افزار های فلش و فوتوشاپ را یاد بگیرید. 


نرم افزارAdobe Flash:  نرم افزاری قدرتمند برای ساخت محتوای انیمیشن و چند رسانه ای می باشد. با استفاده از این نرم افزار می توانید رسانه های زیبا برای دسکتاپ و چندین دستگاه مختلف مانند تبلت ها، گوشی های هوشمند و تلویزیون ها تهیه کنید.


نرم افزار: Adobe Photoshop قدرتمندترین و محبوب‌ترین نرم افزار حرفه‌ای ویرایش عکس، ساخت مدل‌های سه بعدی، طراحی و نقاشی است که بیش از ۲۵ سال از ارائه اولین نسخه آن می‌گذرد و مرتباً با ویژگی‌های جدید به روز می‌شود.نرم افزار:  Adobe After Effects   نرم افزاری پیشرو برای ایجاد حرکت های گرافیکی پیچیده و جلوه های بصری سینمایی است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

John Doe
رضا شیری
  • 1398/10/21 01:41:35

خیلی کار خوبیه مخصوصا برای کسانی که به این حرفه علاقه دارند هم لذت بخشه هم پول خوبی داره

ایده های مرتبط