امروز آدم هایی هستند که در شبکه های اجتماعی راجع به غذا، موبایل، دوربین، جاذبه های توریستی و دیگر موارد حرف میزنند، ویدیو میسازند، یا عکس و مطلب منتشر می کنند و از همین راه کلی پول در می آورند. اگردقیق تر بهتر بخواهیم بگوییم آنهایی که روی پلتفرم های مختلف ویدیوسازی و تولید محتوای ویدیویی کار می کنند، ولاگر نام دارند و به آنهایی که هم عکس و نوشته و هم ویدیو گرفته و منتشر می کنند، بلاگر میگویند. حالا اگر مخاطبینشان کمتر باشند، میکرو بلاگر هم گفته میشوند.

فود بلاگر، یک فرد علاقمند یا یک فرد حرفه ای به صنعت غذایی است. فود بلاگرها دسته بندی های مختلفی برای انجام کارهایشان دارند. آنها کار پر هزینه ای در ابتدا دارند و تمام تلاششان را می کنند تا مخاطبینشان را زیاد کنند تا بتوانند از روش های مختلف پول در بیاورند.


 عده ای هم آشپز هستند و به واسطه فعالیت ها و محتواهای جذاب، برند مشهوری میشوند و دستمزدشان چند برابر میشود. البته عمده ترین راه برای کسب درآمد، جذب تبلیغات است که با محبوبیت در شبکه های اجتماعی، کار بسیار آسانی خواهد بود.

عکاسی از غذا

راه اندازی رستوران زیر آب ایده‌ی جذاب و خلاقانه


اولین و مهمترین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که به این حوزه علاقه داشته باشید و یا یک فعال در این حوزه مثل آشپز باشید. با توجه به اینکه در دورانی به سر میبریم که بازاریابی ویدیویی حرف اول رو میزند، پس بهتر است شما هم بیشتر محتوایتان را بر اساس ویدیو تهیه کنید. بنابراین، شما در کمترین حالت به یک دوربین نسبتا خوب احتیاج دارید. اگر گوشی موبایل خوب دارید احتمالا کارتان راه می افتد ولی اگر کار تمیز تری میخواهید، بین 7 الی 15 میلیون حداقل بودجه برای یک دوربین تقریبا خوب کنار بگذارید.

فود گرافی

از دیگر ایده های مناسب برای فود بلاگرها تهیه نوشیدنی های فصلی و کوکتل هاست. شما با توجه به دستورالعمل هایی که در اختیار دارید، نوشیدنی های خوشمزه سرو کنید و آنها را به اشتراک بگذارید.


ایده پولساز پخت شیرینی و دسر در منزلحتما این به این مطلب هم سربزنید: ایده پولساز پخت شیرینی و دسر در منزل
امروزه یکی از حرفه‌های پردرآمد در دنیا، آشپزی و شیرینی پزی می باشد. بعضی از افراد در این حوزه به طور حرفه‌ای در رستوران ها و هتل ها، مشغول به کارند. برای این که بتوانید در این حوزه فعالیت کنید، به مهارت های زیادی نیاز دارید و تکنیک های آماده سازی غذاها را باید یاد بگیرید.

یکی دیگر از کارهایی که بعنوان فود بلاگر میتونید انجام دهید، معرفی تجهیزات کاربردی و مدرن درآشپزخانه هاست. از کاسه و بشقاب تا گجت های الکترونیکی و اپلیکیشن های مختلف. فروش این محصولات میتواند منبع درآمد مناسبی برای بلاگرها ایجاد کند.

عکس با گوشی از غذا

رستوران سیاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

John Doe
کاربر مهمان
  • 1398/10/14 09:44:46

چقدر ایده خوبیه و کاربرد خوبی دارد

John Doe
کاربر مهمان
  • 1398/10/21 01:41:35

من خیلی به این حرفه علاقه دارد و میخوام اینکارو شروع کنم

ایده های مرتبط