• حداقل سرمایه : 100000000 تومان
  • زمان بازدهی: طولانی مدت
  • بازار هدف : کودک - نوجوان - جوان - میانسال - سالمند
تصادفات رانندگی، یکی از مهم ترین عوامل مرگ و میر هستند. امروزه به دلیل شلوغی شهرها و بالا رفتن جمعیت، تعداد تصادفات رانندگی در خیابان ها و جاده ها، افزایش یافته است. تصادف می تواند عواقب بدی داشته داشته باشد. آسیب هایی از جمله مرگ، آسیب های بدنی و مالی و دیگر اتفاقات خطرناکی که ممکن است برای افراد به وجود آید.

چرا افراد دقت خود را هنگام رانندگی بالا نمی برند؟ یادگیری رانندگی به ساعات آموزشی زیادی نیاز دارد و افراد حتما باید هنگام رانندگی گواهینامه داشته باشند. حوادث و تصادفات رانندگی، برای بی تجربه ترین افراد مانند نوجوان ها وجود دارد تا افراد میانسال که طی سالیان زیاد رانندگی کرده و تجربه کافی دارند.


عادات متعدد و زیادی که افراد هنگام رانندگی آن ها را رعایت نمیکنند عبارتند از: 


رانندگی در شب با چراغ خاموش، صحبت کردن حین رانندگی با افراد داخل ماشین یا گوشی همراه، عدم رعایت فاصله ایمنی با دیگر ماشین ها و حرکات نمایشی حین رانندگی، بی‌توجهی به علائم راهنمایی رانندگی، وجود نقص فنی در خودرو و بی توجهی به آن، خوردن شربت یا قرصهای مسکن و خواب‌آور، دعوا و جر و بحث داخل ماشین، برداشتن وسیله از اطراف ماشین هنگام رانندگی و ... .

تصادفات رانندگی

ایده کاربردی طراحی پیک‌نیک الکتریکی


این استارتاپ برای رفع این مشکل راه حلی دارد. فرض کنید وسیله ای وجود داشته باشد که با نصب در داخل ماشین به افراد در حین رانندگی کمک کند تا خطر تصادفات کاهش پیدا کند؛ این وسیله دوربین کوچکی داشته باشد که به سمت خیابان نصب شده و با فیلم برداری تا چند متری ماشین، هر گونه خطر را حس کرده و یا هنگام رانندگی با سرعت بالا به صورت اتوماتیک با کمک نرم افزاری که داخل گوشی همراه افراد نصب میشود، به آن ها اخطار می دهد. 

رانندگی

این نرم افزار را افراد روی گوشی همراه خود نصب کرده و دوربین را روی این نرم افزار تنظیم میکنند تا اتفاقات را از طریق این برنامه اطلاع دهد. 


ایده استارتاپی جلوگیری از خشونت حتما این به این مطلب هم سربزنید: ایده استارتاپی جلوگیری از خشونت
امروزه به دلیل افزایش حجم کار و مشغله های زندگی، اکثر مردم عصبی شده اند و نسبت به وقایع واکنش‌های خشونت آمیزی نشان می دهند. خشونت مسأله‌ای است که تمام جوامع، به نوعی با آن در ارتباط هستند و هر روزه اخبار زیادی در این مورد شنیده می‌شود. گاهی این خشونت‌ها باعث مرگ‌، آسیب‌ها و صدماتی میشود. شناسایی عوامل شکل‌گیری خشونت درافراد ، بسیار موثر است و راهکارهای بیشتری برای جلوگیری از خشونت به ما نشان میدهد. برنامه‌ریزی دقیق در زمینه پیشگیری از خشونت در هر جامعه ضروری است.


سنسور ها و دوربین این وسیله، با حس کردن هر گونه خطری به نرم افزار اطلاع و تلفن همراه به آنها خبر میدهد؛ حتی اگر افراد داخل ماشین دعوا کنند یا با تلفن همراه خود صحبت کنند، حس میکند و به صورت پیوسته اعلام میکند که خطر تصادف وجود دارد. این ایده استارتاپی است که میتواند بسیار پرکاربرد و برای سازندگان سودآور باشد.

چلوگیری از تصادف

ایده خلاقانه کسب و کار امنیت فناوری اطلاعات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط