امروزه برای داشتن انتخابی درست و صحیح که در نتیجه آن افراد بتوانند به آینده شغلی درخشان و درآمدی مناسب برسند، بهترین راه حل استفاده از مشاوره شغلی از یک فرد متخصص در این زمینه است. با مشاوره شغلی، ابتدا استعداد و توانایی‌های خود را میشناسند و سپس با توجه به آن‌ها میتوانند یک انتخاب درست داشته باشند.اگر شما این ایده شغلی را انتخاب و تصمیم به کار کردن در این حرفه گرفته اید، باید مهارتی خوب در مصاحبه و پرسشگری به منظور کشف نیازهای واقعی روحی و روانی مراجعه کننده داشته باشید و شنونده خوبی برای گوش دادن به نیازهای مراجعه کننده باشید.

در انتخاب یک شغل درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و ... برای هر فرد باید در نظر گرفته شود. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد، فرآیندی پیچیده بوده و نیاز به تخصص و زمان کافی دارد. البته هر فردی ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند. 


مشاور شغلی


شخصیت افرادی که مشاوره شغلی را به عنوان حرفه کاری خود انتخاب میکنند، به این گونه است که دوست دارند به دیگران کمک کنند تا از زندگی خود لذت ببرند؛ این افراد راه حل ها و انتخاب های احتمالی را به خوبی تشخیص می دهند و از دانش و ایده های خود برای کمک به دیگران استفاده کند. این افراد علاقه دارند که ارتباطات فردی و عمیق با دیگران برقرار کنند که در این شغل شرایط آن وجود دارد. 

اگر شما این ایده شغلی را انتخاب و تصمیم به کار کردن در این حرفه گرفته اید، باید مهارتی خوب در مصاحبه و پرسشگری به منظور کشف نیازهای واقعی روحی و روانی مراجعه کننده داشته باشید و شنونده خوبی برای گوش دادن به نیازهای مراجعه کننده باشید.


آژانس مسافرتی آموزشیحتما این به این مطلب هم سربزنید: آژانس مسافرتی آموزشی
آژانس مسافرتی، به شرکتی خصوصی گفته می‌شود که در زمینه ارائه خدمات گردشگری و خدمات عمومی فعالیت می‌نماید. شرکت های گردشگری عموما اشخاصی را استخدام میکنند و به تورهایی مسافرتی میفرستند که به آنها تور لیدر گفته میشود. شما میتوانید با راه اندازی آژانس مسافرتی آموزشی به افرادی که دوست دارند در این زمینه کار کنند، آموزشهای کامل و لازم را داده و از این طریق کسب درآمد کنید. ایده آژانس مسافرتی آموزشی میتواند بسیار سودآور، خلاقانه و جذاب باشد.


مشاور


از آنجا که مشاوره شغلی در ایران هنوز به صورت تخصصی شناخته نشده است، معمولا در کنار مشاوره های دیگر تحصیلی و رفتاری به افراد داده می شود. به این معنی که روانشناسان و مشاوران در حوزه های مختلف رفتاری، تحصیلی، شغلی به افراد مشاوره می دهند. علاقه مندان به این شغل می توانند در رشته های روانشناسی و راهنمایی و مشاوره تحصیل کرده و به صورت تخصصی در گرایش مشاوه شغلی در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط